اخبار وب دا

(آرشیو ماه مهر 1391)

30
برای شست و شوی قارچ از برس مخصوص و کوچک استفاده کنید
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، کاردان بهداشت محیط مرکز بهداشتی سرطاف شهرستان ایلام در این باره گفت: یکی از مراحل نگهداری سبزی و میوه شست و شو دقیق آنها است و تمامی میوه ها و سبزی ها حتی آنهایی که دارای پوست هستند باید پیش از خوردن یا پخته شدن به دقت با آب شسته شوند این کار برای از بین بردن باکتری هایی است که امکان دارد روی سطح پوست میوه وجو... ادامه »
30
برای سرخ کردن مواد غذایی از حداقل میزان روغن استفاده کنید
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان این مطلب گفت: استفاده از روغن برای سرخ کردن مواد غذایی از جمله مواردی است که در مصرف خانواده ها جایگاه اساسی دارد و در این میان توجه به شیوه ها و توصیه های بهداشتی برای سرخ کردن این مواد غذایی ضروری است و سلامت خانواده ها را تامین می کند. ادامه »
30
کارگاه آموزشی مدیریت استرس و مهارتهای رفتاری و ارتباطی در بیمارستان امام(ره) برگزار شد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، مسئول واحد آموزش بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام گفت:برگزاری دوره های مختلف آموزشی یکی از اولویتهای این واحد است که در سالهای اخیر همواره مورد توجه بوده است و امسال نیز با شدت بیشتری اجرا می شود. ادامه »
30
خانه بهداشت موشکان بهمن امسال افتتاح خواهد شد
چکیده: به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، احداث خانه های بهداشت روستایی یکی از شاخص های عمده خدمات رسانی به روستاییان است که این مهم همواره مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی ایلام بوده است احداث خانه بهداشت موشکان در شهرستان شیروان چرداول از آن جمله است. ادامه »
29
برای مواجهه با بیماری های شغلی، نگاه علمی داشته باشیم
چکیده:  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان در کارگاه آموزشی سه روزه کنترل صدا و ارتعاش در محیط کار که با همکاری بهداشت حرفه ای و واحد آموزش کارخانه سیمان ایلام در سالن کنفرانس مرکز بهداشت استان برگزار شد، اظهارداشت: خدمت کردن در بخش سلامت با توجه به چالش های موجود نیاز به دلسوزی و علاقه دارد. با توجه به شرایط موجود باید حداکثر توان خود را در بخش ... ادامه »
29
اعزام کارکنان بخش سوختگی بیمارستان آیت الله طالقانی جهت آموزش به مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم(ع) استان اصفهان
چکیده:  سوپروایزر آموزشی بیمارستان آيت الله طالقاني ايلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر،هماهنگي هاي لازم براي اعزام کارکنان بخش سوختگی بیمارستان آیت الله طالقانی جهت آموزش و آشنایی با روش های نوین پانسمان سوختگی به مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم(ع) اصفهان تدارك ديده شده است. ادامه »
29
رعايت نكات بهداشتي سالمندان را در داشتن زندگی شاداب کمک مي کند
چکیده:  کارشناس برنامه سالمندان مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: از آنجا که در دوره سالمندی شخص ممکن است به دلیل محدودیتهای مربوط به تغییرات پیری برای برآورده کردن نیازهای اساسی به کمک دیگران نیاز داشته باشد آموزش بهداشت و شیوه زندگی سالم به سالمندان و خانواده های آنان امر مهمی است که می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از تغییرات ... ادامه »
29
رعايت رژیم غذایی مناسب فرد مبتلا به دیابت ضروري است
چکیده:  کارشناس ﻤﺴﺋول مبارزه با بیماری ها مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا، اظهار داشت: براي كنترل و پيشگيري از بروز بيماري ديابت بايد رژيم غذايي مناسبي را در نظر بگيريم كه غذاهای مفیدي همچون حبوبات، سبزیجات، میوه جات و سالادها را در برنامه غذايي خود بگنجانيم. ادامه »
26
جمعی از والدین ایلامی از عملکرد بخش NICUبیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) تقدیر کردند
چکیده:  بیمارستانها یکی از مراکز ارائه خدمات درمانی به مردم هستند و در این میان بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهر ایلام یکی از از بیمارستان های موفق استان در این زمینه می باشد. به گزارش خبرنگار وب دا از ایلامرئیس بیمارستان مصطفی خمینی شهر ایلام در این باره گفت: این بیمارستان با تلاشهای شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی خود در زمینه خدمات رسانی به مردم موفق... ادامه »
26
شایع ترین علت مرگ ومیر زمینه ای کودکان در کشور ناهنجاری مادرزایی و ژنتیکی است
چکیده:  کارشناس برنامه کودکان مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا در خصوص علل شایع ناهنجاریهای مادر زادیی اظهار داشت:برخی از رفتارهای پر خطر مانند استعمال دخانیات و الکل، مصرف خود سرانه داروها(ترجیحا" در 8 هفته اول بارداری)، عدم مصرف مکمل های دوران بارداری، برخی بیماریهای مادر(دیابت ، فشار خون بالا ،بیماریهای مادر زادی قلبی و...)، ادامه »
25
کارهای فرهنگی اثرگذار نیازمند داشتن نظریه ای دقیق و برنامه ای هدفمند است
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جلسه شورای فرهنگی گفت تعمیق باورهای فرهنگی و دینی در بین دانشجویان یکی از برنامه های راهبردی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی است که در این میان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در سالهای اخیر توجه ویژه ای به این مهم داشته است.دکتر اسدالهی افزود کارهای فرهنگی اثرگذار نیازمند داشتن نظریه ای... ادامه »
25
راه اندازی نوبت شبانه درمانگاه سوﺀ مصرف موادمخدر در بیمارستان آیت الله طالقانی
چکیده:  سرپرست دفتر پرستاری بیمارستان آیت الله طالقانی ايلام در گفتگو با خبرنگار وب دا، با اعلام این خبر گفت: پرسنل جديدي براي ارائه خدمات در نوبت عصر در درمانگاه سوﺀ مصرف موادمخدر در بیمارستان آیت الله طالقانی بكار گرفته شده اند كه با اتمام دوره آموزشي اين پرسنل نوبت عصر اين درمانگاه آماده ارائه خدمات پزشكي و درماني در جهت ترك اعتياد مصرف كنندگان مو... ادامه »
25
درج اطلاعات نادرست بر روی برخی از مکمل های ورزشی ، سلامتی افراد را به خطر می اندازد
چکیده:  معاون غذا و دارودانشگاه علوم پزشكي ايلام در گفتگو با خبرنگار وب دا، اظهار داشت: برخی از افراد سودجو و منفعت طلب برای کسب سرمایه اقدام به درج اطلاعات نادرست و تبلیغات دروغین این مکمل های ورزشی می نمایند که بسیار خطرناک و مضر می باشند که می تواند سلامتی افراد مصرف کننده را به خطر بیندازد. ادامه »
23
نشست حاکمیت خدمات بالینی در دانشگاه علوم پزشكي ايلام برگزار شد
چکیده:  نشست حاکمیت خدمات بالینی در دانشگاه علوم پزشكي ايلام در سالن کنفرانس معاونت توسعه برگزار شد.به گزارش خبرنگار وب دا، اين نشست با حضور رئيس دانشگاه، معاونين دانشگاه و رؤسای بیمارستان های امام خمینی(ره) و شهید مصطفی خمینی(ره) و جمعي ديگر از مسئولان و دست اندركاران برگزار شد.در ابتدای جلسه قائم مقام وزیر در استان و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گ... ادامه »
23
فرماندار ایلام: اجرای طرح پزشک خانواده، سلامت جامعه را بيش از پيش ارتقاء مي بخشد
چکیده:  فرماندار ایلام گفت: اجرای صحيح و اصولي طرح پزشک خانواده، سلامت جامعه را بيش از پيش ارتقاء مي بخشدبه گزارش خبرنگار وب دا، ولی‌الله حیاتی در نشست پزشک خانواده اظهار داشت: يكي از طرح هاي مهم و ارزشمند دولت ، طرح پزشك خانواده است كه رفاه، آسايش و سلامت جامعه را به جايگاه اصلي و واقعي خود هدايت مي كند. ادامه »
صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها   
جستجو