اخبار وب دا
02

قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات تصاویر در بیمارستان های ایلام برای اولین بار در کشور راه اندازی شد

قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات تصاویر در بیمارستان های ایلام برای اولین بار در کشور راه اندازی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: برای اولین بار در کشور، قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات تصاویر در بیمارستان های امام خمینی(ره) و شهید مصطفی خمینی ایلام راه اندازی شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر علی دل پیشه در این رابطه اظهار کرد: قابلیت های جدید نرم افزار PACS در بیمارستان های امام خمینی (ره) و شهید مصطفی جهت خدمت رسانی به همشهریان گرامی یکی از اقدامات شایسته به مردم دانشگاه است.

 

وی در ادامه به بیان قابلیت های این سامانه اشاره کرد و گفت: قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات تصاویر بیماران بیمارستان امام خمینی (ره) و مصطفی به عنوان یکی از این قابلیت هاست که چنانچه بیمار در یک بیمارستان با ID مشخص مثلا کد ملی پذیرش شده و عکس بگیرد و در بیمارستان دیگر نیز با همان ID از قبل تصویری داشته، امکان مشاهده تصاویر بیمار در بیمارستان دوم از بیمارستان اول فراهم می باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: ماژول  Ulite در سامانه پکس بیمارستان های امام خمینی(ره) و مصطفی خمینی ایلام نیز نصب و راه ندازی شد و این امکان برای کاربران این مراکز فراهم گردید تا با استفاده از این ماژول، امکان رویت تصاویر بر روی هر دستگاه هوشمند (کامپیوتر معمولی، تبلت و موبایل با سیستم عامل ios و یا اندروید، مک بوک، آیپد و ...) از هر سیستم عامل و هر مرورگر اینترنتی و بدون نیاز به هیچ تنظیم و نصب، با سرعت بسیار مناسب و دسترسی به مجموعه کامل ابزار مشاهده تصاویر فراهم شود.

 

وی ادامه داد: با استفاده از این قابلیت پزشکان می توانند در هر نقطه ای از سراسر دنیا که اینترنت در اختیار داشته باشند به تصاویر بیماران دسترسی داشته و نظرات خود را به تیم های مرتبط پزشکی اعلام نمایند که در حال حاضر دانشگاه شیراز، بیمارستان مهراد تهران، بیمارستان های لاله و اتیه تهران درحال حاضر از این ماژول استفاده می کنند.

 

دکتر دل پیشه با بیان اینکه قابلیت گزارش نویسی یکی از اقدامات خاص این نرم افزار جدید است، ابراز داشت: متاسفانه تاکنون گزارشات بیماران که بسیار مهم هستند، به صورت دستی روی یک فایل کاغذی پرینت و به بیمارداده شده که درصورت گم شدن، دیگر گزارشی در کار نبوده است.گزارشات در حال حاضر در هر دو بیمارستان در سامانه پکس به صورت الکترونیکی، آرشیو و مانند عکس های بیمار نگهداری می شوند. ضمناً امکان جستجو در متن گزارش وجود دارد.

 

وی در ادامه این بحث گفت: همچنین گزارش از راه دور و ایجاد الگوهای پرینت با استفاده از لوگوی بیمارستان و مهر و امضای پزشک درحال حاضر در سامانه طراحی و در اختیار بیمارستان های امام خمینی(ره) و مصطفی خمینی ایلام قرارگرفته است. دانشگاه شیراز بیمارستان خاتم الانبیا تهران بیمارستان قائم کرج بیمارستان مسیح دانشوری تهران درحال حاضر ازاین ماژول استفاده می کنند.

روتیتر
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (119)
کد خبر: 12307
  • قابلیت یکپارچه سازی اطلاعات تصاویر در بیمارستان های ایلام برای اولین بار در کشور راه اندازی شد
جستجو