اخبار وب دا
30

جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهرستان دره شهر برگزار شد

جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهرستان دره شهر برگزار شد

جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان، سرپرست بیمارستان، معاون بهداشتی و مدیران و کارشناسان ستادی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دره شهر برگزار شد.


به گزارش خبرنگار وب دا، در این جلسه دکترایوب بالاوندی سرپرست شبکه بهداشت و درمان دره شهر ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: نقش سیستم بهداشت و درمان در پیشگیری از اثرات آسیب های اجتماعی خصوصاً خودکشی بسیار مهم می باشد که همه ما باید تلاش کنیم با افرادی که خودکشی ناموفق داشته اند با مشاوره رایگان و آموزش به خانواده ها در کاهش موارد خودکشی در شهرستان اقدام مناسب و به موقع رابه عمل آوریم.


وی افزود: برای دسترسی به اقدام کنندگان به خودکشی در بیمارستان، اسامی این افراد، در دفاتر مربوطه به صورت آنلاین و دقیق ثبت شوند تا به راحتی به این افراد، مشاوره های روان شناسی، توسط کارشناسان بهداشت و روان بیمارستان و شبکه بهداشت انجام پذیرد.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان دره شهر ادامه داد: باتوجه به طرح وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر انجام مشاوره با اقدام کنندگان به خودکشی، باید کارشناسان بهداشت و روان با اجرای این برنامه و آموزشهای لازم، در پیشگیری و کاهش موارد خودکشی اقدام کنند.


دکتربالاوندی خاطرنشان کرد: در هنگام برخورد با موارد خودکشی در شهرستان ضمن مشاوره رایگان،در صورت نیازنسبت به بستری کردن بیمار نیز اقدام لازم به عمل آید.


درپایان جلسه بین اعضاء حاضر درجلسه بحث وتبادل نظر صورت گرفت و مواردی در راستای کاهش اثرات آسیب های اجتماعی در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

روتیتر
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (52)
کد خبر: 12837
  • جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهرستان دره شهر برگزار شد
جستجو