طراحی سایت
اخبار وب دا
20

حوزه سلامت نیازمند همکاری دستگاه‌ها، مردم، خیرین و نهادهای مردم نهاد است

حوزه سلامت نیازمند همکاری دستگاه‌ها، مردم، خیرین و نهادهای مردم نهاد است

 

سرپرست مرکز مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: حوزه سلامت نیازمند همکاری و تعامل دستگاه‌ها، مردم، خیرین و نهادهای مردم نهاد است.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر جمیل صادقی فر در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ابراز داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر نیستند که با امکانات و تجهیزات و زیرساخت های دولتی به صورت صددرصدی سلامت جامعه را تامین کنند بلکه نیازمند همکاری و تعامل دستگاه‌ها، مردم، خیرین و نهادهای مردم نهاد هستند.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه نیازمند حمایت و همکاری مردم و خیرین برای ارتقاء سطح زیر ساخت‌ها امکانات و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان می باشد لذا با همراهی مسئولان دانشگاه و مسئولان استانی و شهرستانی توانسته ایم در شهرستان‌های دهگانه استان مجامع سلامت را تشکیل دهیم.


سرپرست مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: مهمترین هدف از تشکیل این مجامع سلامت، درگیر نمودن همه ارگانها و مردم در مسئله سلامت می باشد که خوشبختانه این مهم به خوبی محقق گردیده است.


دکتر صادقی فر اضافه کرد: راه‌اندازی کانون‌های سلامت محلات در راستای مردمی کردن مقوله سلامت، یکی از اقدامات شایسته ای است که در معاونت اجتماعی دانشگاه انجام شده و در این راستا نیز کانون های سلامت محله با همکاری سازمان های مردم نهاد در محله سبزی آباد، روستاهای هفت چشمه و سرطاف ایلام به صورت پایلوت راه اندازی شده است.

روتیتر
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (7)
کد خبر: 17126
  • حوزه سلامت نیازمند همکاری دستگاه‌ها، مردم، خیرین و نهادهای مردم نهاد است
جستجو