اخبار

تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 اسفند 1392
برگزاری همایشهای قرآنی باعث ارتقاء باورهای دینی خواهد شد

  برگزاری همایشهای قرآنی باعث ارتقاء باورهای دینی خواهد شد

امتیاز: Article Rating

 به گزارش خبرنگار وب دا ایلام: دکتر مروت طاهری کلانی در همایش ملی علمی پژوهشی (قرآن و طب) ضمن تقدیر از حضور مسئولان استانی با بیان اینکه با تدبر و فهم کامل در آیات قرآن می‌توان به خوبی فهمید این کتابی الهی و کلام خداوند متعال است، ابراز داشت: قرآن کریم دستورالعملی الهی است که تمام نیازهای بشری برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت در آن مورد توجه قرار گرفته و قرآن در حقیقت بحر عمیقی است که هر چه به اعماق آن ورود پیدا کنیم زیبایی‌ها و نورانیت این کلام الهی را بیشتر احساس خواهیم کرد.

وی خاطر نشان نمود: حرکت در زندگی بر اساس دستورات این کتاب الهی و ادا کردن حق مطلب مهم‌ترین وظیفه همه ی ما در برابر لطف بزرگی است که خداوند نصیبمان کرده است. 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه با همفکری و همدلی ریاست محترم دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، همکاران در معاونت توسعه و امور مالی و همکاران مجموعه تحقیقات دانشگاه و روابط عمومی توانستیم شرایط را برای برگزاری این همایش بزرگ در دانشگاه علوم پزشکی ایلام مهیا نماییم که جا دارد از همه ی عزیزانی که در این راه تلاش داشته اند تقدیر و تشکر کنم.
دکتر طاهری کلانی با اشاره به این نکته که ما در چهار حوزه فراخوان مقاله داشته ایم، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در حوزه قرآن پژوهی و طب مقالات بسیار پربار و تخصصی به این همایش ارسال شده، لازم بود که در جند نوبت آنان را مورد ارزیابی قرار دهیم.
وی در ادامه این مبحث بیان داشت: تعداد 62 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد و ما برای اینکه حقی از شرکت کنندگان تضییع نگردد، در سه مرحله فردی توسط اعضاء هیئت علمی دانشگاههای سطح استان، بررسی گروهی توسط اعضاء هیئت علمی و همچنین مرحله پایانی بررسی برای معرفی آثار برتر به همایش، آثار و مقالات را را مورد ارزیابی قرار می دهیم.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پایان یادآور شد: پس از بررسی های متعدد سرانجام 16 مقاله برتر به عنوان سخنرانی در همایش و همچنین 30 مقاله نیز به عنوان پوستر در همایش انتخاب شده و اعضاء محترم کمیته علمی همایش آنان را مورد داوری و ارزیابی قرار می دهند. 
اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری همایشهای قرآنی باعث ارتقاء باورهای دینی خواهد شد
ثبت امتیاز