اخبار وب دا حداقل
27

بیش از 10500 ماموریت اورژانس هوایی در کشور انجام شده است

بیش از 10500 ماموریت اورژانس هوایی در کشور انجام شده است

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: از ابتدای استقرار اورژانس هوایی در سال 79 تاکنون در سراسر کشور، بیش از 10500 ماموریت هوایی صورت گرفته و تعداد 16 هزار مصدوم یا بیمار توسط بالگرد منتقل شده اند.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر محمد سرور در کارگاه اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان نمود: خدمات بالگرد، خدمات مدرن و گرانقیمتی در سطح جهان می باشد اما با توجه به نجات جان انسانها، این هزینه ها در مقایسه این نجات و امداد قابل قیاس نیست چرا که حفظ جان انسان، رفتاری انسانی و با کرامت است.


وی افزود: وزارت بهداشت بعنوان متولی سلامت بخشی از حاکمیت، خود را مکلف  میداند که تمام امکاناتی که مورد نیاز سلامت جامعه را تامین نماید اما بهره وری و استفاده بهینه از این امر بسیار مهم است.


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور تصریح کرد: استفاده از توان و ظرفیت بالگرد هوایی برای خدمت به همنوعانمان را ارتقاء بخشیم و لذا آموزش هایی که در این زمینه وجود دارد را برای نجات جان بیماران و مصدومان به کار گیریم.


وی با بیان اینکه اولین اورژانس هوایی در کشور در سال 79 در تهران افتتاح شد و هم اکنون در 31 نقطه از کشور واجد استقرار بالگرد های هوایی هستیم، افزود: بیش از 10500 ماموریت هوایی در سراسر کشور صورت گرفته که تعداد 16 هزار مصدوم یا بیمار توسط بالگرد منتقل شده اند.


دکتر سرور خاطرنشان نمود: همچنین 60 درصد از این ماموریت ها مرتبط با حوادث ترافیکی و 10 درصد نیز مربوط به انتقال مادران باردار و بیماران قلبی، مغزی و ... به مراکز درمانی  بوده است.


وی در ادامه این بحث گفت: همچنین از بالگرد هوایی علاوه بر انتقال مصدومین و بیماران، درجهت انتقال اعضای حیاتی جهت پیوند و انتقال داروهای گران قیمت که شرایط نگهداری در نقاطی که امکان پذیر نباشد، نیز استفاده می شود.


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور با بیان اینکه کشور ایران کشور حادثه خیزی به لحاظ وقوع سیل، زلزله، آتش سوزی و سوانح جاده ای می باشد، یادآور شد: در هر حادثه ای بنابر وظیفه انسانی و وجدانی باید آمادگی لازم برای مواجهه با این خطرات را داشته باشیم و بتوانیم به همنوعان خود خدمات اورژانسی ارائه کنیم که خوشبختانه یکی از قدم های مناسبی که برای ارائه خدمات اورژانسی برداشته شده، همین خدمات اورژانس هوایی است.

روتیتر
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (40)
کد خبر: 12808
  • بیش از 10500 ماموریت اورژانس هوایی در کشور انجام شده است
جستجو