شماره: 25644
1398/08/23
آیین بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای چشمه کبود شهرستان ایلام برگزار شد
آیین بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای چشمه کبود شهرستان ایلام برگزار شدبا حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون امور استانهای بانک تجارت کشور، مدیرعامل بانک تجارت استان، معاون بهداشتی، رئیس مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه، مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان، مدیر روابط عمومی، مسئولان و کارکنان مرکز بهداشت استان و شهرستان ایلام، کارشناسان حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه و جمعی از مردم روستای چشمه کبود؛ آیین بهره برداری از خانه بهداشت این روستا برگزار شد.

در ابتدای این آیین رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت باسعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) و خیرمقدم به معاون امور استانهای بانک تجارت کشور اظهار کرد: بانک تجارت کشور در عرصه خدمت به مردم و تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی گامهای ارزنده ای برداشته است.

دکتر محمد کریمیان افزود: احداث خانه‌های بهداشت در روستاهای محروم چشمه کبود شهرستان ایلام و پاریاب شهرستان ملکشاهی نمونه‌های از اقدامات خیرخواهانه این بانک در استان بوده که قطعاً این خدمت نیکوکارانه در اذهان مردم شریف استان ماندگار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام در دوران دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت در برابر رژیم بعثی عراق، وفاداری خود به نظام را به اثبات رسانده و دین بزرگی بر گردن این نظام مقدس دارد.

دکتر کریمیان در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از این اقدام خیرخواهانه مسئولان بانک تجارت کشور و استان ایلام یادآورشد: بانک تجارت نمونه ای از یک بانک خدمتگزار است و ان شاءالله دیگر بانکها و موسسات مالی نیز در جهت تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی اهتمام خود را به کار گیرند.

در ادامه نیز مهندس علیرضا مهرجو معاون امور استان های بانک تجارت کشور ضمن تبریک هفته وحدت به تشریح خدمات و اقدامات این بانک در عرصه مسئولیت پذیری اجتماعی در سطح کشور به خصوص مناطق محروم پرداخت.

وی با اشاره به اینکه خدمتگزاری به مردم اصلی‌ترین هدف و رسالت ما محسوب می‌شود، بیان کرد: تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم که در حوزه مسئولیت های اجتماعی در نقاطی خدمت کنیم که بیشترین نیاز و نارسایی وجود دارد.

در ادامه نیز دکتر صیدی مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان ایلام نیز ضمن خیر مقدم به معاون امور استان های بانک تجارت به تشریح اقدامات و خدمات این مجموعه در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: این مجمع فعالیتهای ارزنده ای در سطح استان داشته که نمونه هایی از آن احداث خانه‌های بهداشت، خرید زمین، احداث مراکز فوریت های پزشکی، تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت روستایی و.... بوده است.

وی با بیان اینکه برخی از خیرین کشور در استان ایلام در احداث اقدامات نیکوکارانه شرکت دارند، یادآور شد: اقدام نیکوکارانه؛ جغرافیا و مرزی نمی شناسد و آثار و برکات این اقدامات ماندگار است و قطعاً در زندگی دنیوی و اخروی خیرین مشهود خواهد بود.

در ادامه این آیین نیز از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خانواده شهید ایرج میرابی‌زاده؛ از معاون امور استان های بانک تجارت کشور، مدیرعامل بانک تجارت استان و مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان با اهداء لوح؛ تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است که خانه بهداشت شهید ایرج میرابی‌زاده روستای چشمه کبود با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون امور استانهای بانک تجارت کشور، مسئولان دانشگاه و جمعی از مردم این روستا به بهره‌برداری رسید.

لازم به ذکر است که این خانه بهداشت در مساحت ۱۰۰ متر مربع عملیات احداث آن در سال ۹۶ آغاز شد و امروز رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین همزمان با این مراسم نیز خانه بهداشت روستای پاریاب شهرستان ملکشاهی مورد بهره برداری قرار گرفت و خدمات رسانی به مردم این روستا آغاز گردید.
حق انتشار محفوظ است ©