شماره: 26173
1398/09/25
‍ پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت هفته پژوهش
‍ پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت هفته پژوهش


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی فرارسیدن هفته پژوهش را به تلاشگران عرصه پژوهش تبریک گفت.
 
به گزارش خبرنگار وب دا، متن پیام تبریک دکتر محمد کریمیان بدین شرح است:

پژوهش عامل، مهمی در تولید دانش، دانایی و پیشرفت جامعه انسانی است و میزان پژوهش های انجام شده در جامعه شاخص توسعه یافتگی آن جامعه محسوب می شود.

جایگاه پژوهش درفرهنگ ایرانی - اسلامی ما آن چنان والاست که از نظر قرآن مجید هیچ علمی بدون عنصر آگاهی و بصیرت از انسان پذیرفته نیست و مهاجرت برای دانش و دین پژوهی را از وظایف مسلمانان می داند. در آیات متعدد قران کریم و نیز در گفتار و نوشتار بزرگان دین و خرد، فراوان بر «تفکر و تدبر» تاکید شده و نقش عالمان، محققان و پژوهندگان، نه کمتر، بلکه حتی با فضیلت تر از سایر اعمال عنوان شده است: «مداد العلماء افضل من دماء الشهدا.» 

در این میان، گسترش فزاینده فناوری های نوین ارتباطات و اطلاعات که مرزهای علم و دانش را درنوردیده، دستمایه بسیاری از تحولات پژوهشی خصوصا در عرصه تجاری سازی دانش شده است. اهمیت تجاری سازی علوم، به حدی مطرح است که امروزه دانشی که نوآورانه و قادر به تولید ثروت نباشد، مفهوم حقیقی خود را از دست می دهد و اشتغال زایی، ثروت آفرینی و تاثیرگذاری بر شاخص های توسعه اقتصادی از طریق پژوهش، بدون بهره مندی از فناوری های نوین، دشوار و بعضا ناممکن می نماید.

اینجانب ضمن تبریک هفته پژوهش به اعضای هیات علمی، اساتید و دانش پژوهان دانشگاه، دانشجویان، شرکت های دانش بنیان و تمام فعالان این عرصه و تقدیر از خدمات ارزشمند آنها، برای این عزیزان، توفیق خدمتگزاری روزافزون و موفقیت هرچه بیشتر در عرصه های علمی و فناوری را از درگاه یکتای بی‌همتا آرزومندم.

دکتر محمد کریمیان
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
حق انتشار محفوظ است ©