شماره: 3364
1392/12/22
آیین تجلیل از پرستاران استان ایلام برگزار شد
آیین تجلیل از پرستاران استان ایلام برگزار شد

 آیین تجلیل از پرستاران استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون برنامه ریزی استاندار، مسئولان و مقامات استانی، مدعوین و پرستاران نمونه در سالن اجتماعات شهدای جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا ایلام: در این آیین رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیرمقدم گویی به حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون برنامه ریزی استاندار، مسئولان و مدعوین و همچنین گرامیداشت روز پرستار و تقدیر از تلاش های ارزشمند این قشر اظهار داشت: پرستاری ما باید با الگو برداری از حضرت زینب(س) باشد چرا که پرستار باید با توجه به شرایط بیمار خود و با کنترل و تسلط کامل بر شرایط، در سایه ایمان و صبور بودن به بیماران خدمت نماید

دکتر علی دل پیشه در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تلاش این قشر در راستای بهبود کیفیت درمان و سلامت دوباره بیماران و همچنین حاضر شدن بر بالین بیماران در سخت ترین شرایط، برترین و نیکوترین عملی است که می توان برای خیرخواهی و نوعدوستی بیان نمود.
وی ارج نهادن به مقام  و جایگاه پرستاران را وظیفه ای همگانی بیان کرد و افزود: حضور نماینده معزز ولی فقیه در استان و همچنین معاونت محترم برنامه ریزی استاندار ایلام و دیگر مسئولان محترم که به آیین تجلیل از پرستاران تشریف فرما شده اند، نشانگر اهمیت و جایگاه والای پرستار در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد چرا که رفتار و منش این قشر برگرفته از ویژگیها و خصوصیات اخلاقی حضرت زینب(س) است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه به خدمات بی نظیر و دلسوزی پرستاران در دوران دفاع مقدس نسبت به مجروحان جنگ در استان ایلام اشاره کرد و بیان داشت: در استان ایلام که یکی از استانهای جنگ زده و مرزی محسوب می گردد، در طول هشت سال دفاع مقدس و جانانه از کیان جمهوری اسلامی، پرستاران زیباترین نوع احساس مسئولیت و خدمت به رزمندگان را به نمایش گذاشتند و با تقدیم صادقانه ترین خدمت به مجروهان، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی را در ادای دین و وظیفه به رزمندگان و انقلاب سربلند نمودند و لذا همه ی پرستاران عزیز و زحمتکش چه در گذشته و چه در زمان فعلی افتخار دانشگاه محسوب می شوند.
دکتر دل پیشه با بیان اینکه در سطح دانشگاه علوم پزشکی تعداد 700نفر کادر پرستار به مردم سراسر استان خدمت می نمایند، ابراز نمود: توجه به وضعیت معیشتی و کمبودها و نارسایی های مربوط به قشر پرستا به صورت ویژه یکی از اولویت های ما می باشد و انشاالله که بتوانیم خدمات شایسته ای را به آنان تقدیم نماییم. 
وی در پایان ضمن تقدیرمجدد از حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون برنامه ریزی استاندار، مسئولان و مدعوین و همچنین پرستاران شرکت کننده در این آیین تجلیل یادآور شد:  همه ی ما باید این قشر تلاشگر و دلسوز و خدمات بی مانندشان را به بهترین وجه ممکن ارج نهیم و لازم است به پاس خدمات شایسته و بی شائبه آنان، صمیمانه ترین تقدیرها را به آنان تقدیم کنیم و امیدواریم که خداوند سبحان پاداش این تلاش نیکوی آنان را هم در دنیا و هم در آخرت به آنان عطا نماید. 
در ادامه این آیین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نیز با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به مردم مومن و ولایتمدار استان گفت: روز پرستار یکی از ایام مهم و ارزشمند در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و شغلی سخت و دشوار اما نیکو و پراهمیت می باشد و به راستی که خدمات آنان شایسته ترین و صالح ترین عمل است. در کنار بیمار با مهر و محبتی که به وی دارند و در راه سلامت و بهبودی از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند، قطعاً این کار رضایت خداوند و مردم را به همراه خواهد داشت.
آیت الله لطفی با بیان اینکه پرستار موجب جاری شدن چشمه‌های محبت به بیمار می‌شود، افزود: پرستاران در خدمتگزاری بی‌منت به بیماران باید حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند که به لطف خداوند قشر پرستار در جامعه ما خدمات شایانی را به مردم تقدیم نموده اند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در بخش دیگر از سخنان خود به خدمات شایسته پرستاران در روزهای سخت جنگ تحمیلی اشاره داشت و خاطر نشان نمود: در دوران دفاع مقدس در استان ایلام علیرغم صحنه های جنگ و بمباران های مداوم و شدید، این پرستاران بودند که با توجه به فشارها و نبود امکانات و تجهیزات، خدمات درمانی را با احساس مسئولیت و  دلگرمی دادن به مجروهان تقدیم نمودند لذا این شغل را باید یک شغل الهی و دینی محسوب کرد.
 آیت الله لطفی بیان نمود: اگر پرستار با رفتار و منش الهی و معنوی و همچنین صمیمیت و محبت به بیماران رسیدگی کند، یقیناً بیمار نیز تحت تاثیر این رفتار قرار می گیرد و رضایتمندی مردم از پرستاران نتیجه همین اخلاق و کردار نیکوی آنان در خدمت به مردم و بیماران است.
امام جمعه ایلام در پایان سخنان خود ضمن بیان این مطلب که امید است که قشر پرستار در طول دوران خدمت خود مشکل و نارسایی را حس ننماید، تصریح نمود: انشاالله که چالش ها و مشکلات این عزیزان مرتفع گردد تا از پرستار بودن خود احساس رضایت و افتخار کنند و با علاقه مندی به مردم خدمت نمایند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز به عنوان دیگر سخنران این آیین تجلیل ضمن گرامیداشت روز پرستار  و تقدیر از خدمات قشر پرستار دانشگاه علوم پزشکی گفت: همه ی ما باید تلاش کنیم که حق و حقوق پرستار  در جامعه به بهترین وجه ادا گردد و علاوه بر این نیز باید این خدمات صادقانه و بی منت آنان را ارج نهیم و این نکته را فراموش نکنیم که ایثار و فداکاری پرستاران، نباید مانع نادیده گرفتن حقوق آنها شود.
دکتر عبدالنور کرد جمشیدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پزشکان باید در راه خدمت به مردم در کنار قشر پرستار باشند، بیان کرد: اگر همدلی و همگرایی از سوی پزشکان با تلاش و خدمتگزاری شایسته پرستاران به بالاترین سطح ممکن خود برسد، یقین بدانیم که بهترین و شایسته ترین خدمت را به مردم تقدیم کرده ایم.
 وی با بیان اینکه این قشر سیستم فعال هر بیمارستان هستند اظهار کرد: پرستاران گروهی هستند که به صورت شبانه‌روز و حتی روزهای تعطیل در اوج درگیری‌و استرس‌ها در بیمارستان بر سر بیماران حاضر هستند و این خدمات شایسته تقدیر از سوی همه ی ماست چرا که تقدیر و تجلیل باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه بیشتر به آنان می شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه برخی از مردم در سطح استان به لحاظ اقتصادی و توان مالی در سطح پایینی قرار دارند و باید خدمات اصولی و هدایت شده‌به آنها ارائه گردد ، خاطر نشان کرد: از آنجائی‌که محوریت خدمات ما مردم می باشد بنابراین حقوق جامعه هدف به عنوان خط قرمزهای کادر درمان با هیچ چیزی قابل عوض کردن نیست و برای ارائه بهترین خدمات به آنان تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
 
دکتر کردجمشیدی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از  مشکل بیماران نحوه برخورد پرسنل بیمارستان‌ها است، تاکید کرد: اگر ما نتوانیم خدمت را در حد مقبول و مورد انتظار به بیماران و مردم ارائه کنیم، لااقل باید بهترین و صمیمانه ترین برخوردها را با آنان داشته باشیم زیرا اگر رفتارهای اصولی، مسئولانه و دلسوزانه با بیمار صورت گیرد دوران بستری یک فرد بیمار کوتاه‌تر خواهد شد.
 
وی افزود: ما تمام تلاشمان را برای مرتفع ساختن مشکلات مالی پرسنل بکار خواهیم گرفت و سعی می کنیم که خدمات شایسته قشر پرستار دانشگاه با پرداخت حق و حقوق که هرچند در مقابل اجر دنیوی و اخروی کار آنان بسیار اندک و ناچیز می باشد، را جبران کنیم و در این راه از مساعدت های ریاست محترم دانشگاه نیز بهره خواهیم برد چرا که ایشان همواره قدردان زحمات و تلاشهای پرستاران بوده است.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: همه ی ما مسئولان در هر پست و مقامی که هستیم باید توجه داشته باشیم که آنچه را مردم از ما انتظار دارند را انجام دهیم نه اینکه اموراتی حاشیه ای و کم ارزش را دنبال کنیم که هیچ سود و فایده ای برای جامعه و مردم نخواهد داشت.
 در پایان این آیین تجلیل نیز از پرستاران نمونه استان با اهداء لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.
 
حق انتشار محفوظ است ©