شماره: 3391
1392/12/26
بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر ایلام از بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره)
بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر ایلام از بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره)

 اعضاء شورای اسلامی شهر ایلام به منظور در جریان قرار گرفتن چگونگی خدمات دهی به مردم و بررسی مشکلات در حوزه درمان  از بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) ایلام بازدید نمودند.

 

 به گزارش  خبرنگار وب دا ایلام، رئیس بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) ایلام در حضور اعضاء شورای اسلامی شهر ایلام ضمن خوش آمد گویی به آنان و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: خدمتگذاری به مردم مقوله ای است که نگاه و توجه خاصی به آن باید معطوف گردد و مشکلات و مسایل آن را در اولویت کاری قرار گیرد چرا که ضعف و نارسایی در این حوزه آسیبهای جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

دکتر صوفی نیا ادامه داد: بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام یکی از مراکز درمانی استان است که در آن از سوی پرسنل و دست اندرکاران خدمات ارزشمندی به مردم و شهروندان ارایه شده و یقیناً در این بیمارستان همه پرسنل در راستای خدمت دهی به مردم تلاش و اهتمام خود را به کار بسته اند و سعی دارند که در راستای خدمت از هیچ تلاشی فرو گذاری نکنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت فعلی بیمارستان شهید مصطفی خمینی( ره) اشاره کرد و ابراز داشت : در این بیمارستان با توجه به بافت قدیمی و فضای موجود، مشکلاتی وجود دارد که بر روی میزان خدمت رسانی به جامعه هدف تاثیرگذار می باشد و چون فضای بیمارستان از ابتدای احداث برای ارائه خدمات درمانی در نظر نبوده است، لذا ما اکنون با مشکلاتی در این خصوص مواجه می باشیم که برخی از اقدامات و خدمات را نمی توان از طریق این بیمارستان به دلیل فضای ساختمانی آن به مردم ارائه داد.
رئیس بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) ایلام در ادامه بیان نمود: در این بیمارستان از پزشکانی متعهد و مسوولیت پذیر برای خدمت به مردم در بیمارستان ها استفاده می کنیم، لذا انشاالله بتوانیم با کمک این عزیزان در جهت رضایتمندی مردم گامهای موثری برداریم.
وی تاکید کرد: پیگیری مشکلات و نارسایی های موجود در این بیمارستان یکی از اولویت هایی است که همواره در راس امور مسئولان و دست اندرکاران قرار می گیرد و در این راستا حمایت و پشتیبانی قاطع اعضاء محترم شورای شهر در تحقق اهداف این بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی بسیار موثر خواهد بود.
دکتر صوفی نیا به ساماندهی فضای سبز بیمارستان با کمک و مساعدت شورا و شهرداری را از اقداماتی برشمرد که به عنوان باقیات صالحات برجای خواهد ماند و در ادامه گفت: تعامل و حمایت شورای اسلامی شهر ایلام از طرحها و برنامه های زیرساختی در این بیمارستان به تسهیل در ارائه هرچه بهتر خدمت دهی به مردم خواهد شد و در این راستا از اعضای محترم شورا به واسطه تقبل مسئولیت و همکاری ارزنده تقدیر می نمایم. 


در ادامه نیز رئیس شورای اسلامی شهر ایلام ضمن تقدیر از خدمات ارزنده پرسنل بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) به مردم و تسلیت فرا رسیدن ایام حزن انگیز شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار نمود: در این بیمارستان توسط کارکنان و پزشکان خدمات مناسب و درخور توجهی با توجه به امکانات و داشته ها به مردم ارائه می شود که قابل تقدیر است و نشانگر دلسوزی و احساس مسئولیت این قشر زحمتکش و تلاشکر در راستای حفظ سلامت و رفع دغدغه های درمانی مردم است.
مهندس مظفر میرزاد خاطر نشان کرد: در هر مجموعه ای قطعاً مشکلات و کاستی های ناخواسته ای وجود دارد که باید با همفکری و همراهی همدیگر می توان آنان را مرتفع ساخت.
وی با بیان اینکه بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) شهر ایلام در حوزه خدمات دهی در استان خوشنام می باشد، اضافه نمود: وجود مشکلات کوچک و ناچیز نباید مسیر اصلی خدمتگزاری را تحت تاثیر خود قرار دهد و لذا این امر در بیمارستان یاد شده بخوبی خودنمایی می کند چراکه علیرغم اینکه ساختمان در آغاز احداث برای فضای بیمارستانی در نظر گرفته نشده اما پرسنل این بیمارستان با وجود مشکل فضا همچنان به خدمت مشغولند.
وی خدمات و اقدامات انجام شده در چند ماه اخیر را نسبت به گذشته بی نظیر و ستودنی عنوان کرد و گفت: با مدیریت دکتر دل پیشه ریاست محترم دانشگاه و دیگر عزیزان مسئول در دانشگاه خوشبختانه اقدامات شایسته ای در راستای خدمت صادقانه به مردم در بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) شهر ایلام انجام شده که نوید بخش آینده ای روشن برای حوزه درمان می باشد که نمونه ی این خدمات افزایش تختهای بخش اورژانس، تعویض تخت های فرسوده و بسیار قدیمی بستری بیماران، رنگ آمیزی فضای بیمارستان و... می باشد.
وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر ایلام در تمامی زمینه ها آمادگی دارد که برای رفع مشکلات و دغدغه های مردم در کنار دانشگاه علوم پزشکی  باشد، تصریح کرد: رسالت و وظیفه ی اصلی ما خدمت به مردم است چرا که ما منتخب آرا همین مردم هستیم و در مقابل تک تک آنان مسئولیت و وظیفه داریم و در این راه از هیچ اقدام و تلاشی فروگذار نخواهیم بود.
رئیس شورای اسلامی شهر ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم فرهنگ سازی در بخش ملاقات های مردمی با بیماران بستری در بیمارستان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) فضای محدودی برای خدمت دهی به بیماران دارد، لذا به دلیل بافت سنتی استان و طایفه ای بودن و وجود روحیه نوعدوستی در میان شهروندان، با بستری شدن بیمار در بیمارستان، خیل عظیمی از اقوام و خویشاوندان برای عیادت و دلجویی از وی به بیمارستان مراجعه می کنند که ازدحام و تردد بالای مردم و ملاقات کنندگان باعث اخلال و اشکال در امر خدمات دهی به بیماران گردیده و سلامت آنان را با خطر و تهدید مواجه می کند و ما از مردم درخواست داریم که برای رفاه حال بیماران و همچنین انجام اقدامات و خدمات بیمارستانی به بیماران در وقت ملاقات مراجعه نموده و روند خدمت دهی را با اشکال مواجه ننمایند.
در ادامه این جلسه نیز مشکلات حوزه های مختلف این بیمارستان توسط اعضاء شورای اسلامی شهر ایلام و مسئولان و دست اندرکاران بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این راستا نیز راهکارهایی نیز توسط اعضاء به عنوان مصوبات این جلسه مکتوب گردید و در پایان نیز اعضاء شورای شهر از بخش های بستری و تجهیزات و امکانات بیمارستان بازدید نمودند.
 
حق انتشار محفوظ است ©