شماره: 3452
1393/01/19
امضاء تفاهم نامه مشترک بین رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و رئیس دانشگاه استان واسط عراق
امضاء تفاهم نامه مشترک بین رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و رئیس دانشگاه استان واسط عراق

در ملاقات رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و هیات همراه با هیات رئیسه دانشگاه استان واسط عراق، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و هیات همراه در دیدار با هیات رئیسه دانشگاه واسط عراق ابراز نمود: به دلیل همجواری استان ایلام با استان واسط عراق می توان از بسیاری از داشته ها و تجربیات طرفین به بهترین وجه ممکن استفاده نمود و همچنین وجود مشترکات فرهنگی و مذهبی بین دو استان زمینه را برای ارتباط مناسب متقابل  فراهم نموده است.
دکتر علی دل پیشه تاکید نمود: استان ایلام به واسطه داشتن نیروی متخصص در حوزه بهداشت و درمان آمادگی دارد که در تمامی زمینه های مرتبط با امر سلامت تجارب و ظرفیت های موجود در دانشگاه با استان واسط عراق همکاری های سازنده و مثمرثمری داشته باشد.
وی با بیان این موضوع که تعامل و همکاری در زمینه اعزام بیماران استان واسط به استان ایلام برای ارائه خدمات پزشکی از دستاوردهای سفر به استان واسط بوده است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایلام در هر شرایطی آمادگی این را دارد که تجارب و ظرفیت های حوزه سلامت استان را در اختیار استان واسط قرار دهد و امیدواریم که بتوانیم در این راستا از طریق تبادل نیروی انسانی متخصص به تحقق اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
در ادامه نیز دکتر حسن الوائلی رئیس دانشگاه و دکتر حمید الزوینی رئیس دانشکده پزشکی استان واسط عراق و همچنین مدیران گروههای مختلف آموزشی دانشگاه استان واسط با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و هیات همراه بر برگزاری دوره ی آموزشی مشترک و دوره ی آموزشی بازآموزی پزشکان و دوره ی کوتاه مدت منجر به اخذ مدرک و نیز تبادل تجربیات کادر پزشکی و پرستاری تاکید نمودند.
در ادامه این دیدار تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دانشگاه استان واسط عراق به امضاء طرفین رسید.

حق انتشار محفوظ است ©