شماره: 6673
1393/12/26
سی و هفتمین جلسه طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه تشکیل شد
سی و هفتمین جلسه طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه تشکیل شد

 در واپسین روزهای سال و در آستانه سال جدید،سی و هفتمین و آخرین جلسه طرح تحول نظام سلامت سال 93 با حضور رئیس دانشگاه و دیگر اعضای ستاد اجرایی این طرح در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تشکیل شد.

 

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک پیشاپیش سال نو به مردم استان و خصوصاً کارکنان دانشگاه اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح های بزرگی بود که بدون پایلوت در کشور اجرا شد اما با اشراف و آگاهی از نتایج مثبت و ارزنده آن در کشور اجرا شد.


دکتر علی دل پیشه در ادامه از خدمات یک ساله کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام تقدیر نمود و افزود: با اجرای این طرح بزرگترین جراحی در حوزه سلامت اتفاق افتاد و بهترین و بی سابقه ترین خدمات در قالب این طرح به مردم شریف ایران اسلامی تقدیم شد.

وی با بیان اینکه انجام و اجرای کارهای بزرگ و برنامه های کلان یقیناً با نقص ها و کاستی هایی همراه خواهد بود، خاطر نشان کرد: این وظیفه ما است که با تلاش و اهتمام و دارا بودن روحیه خدمتگزاری این ضعف ها و نارسایی ها را جبران نموده و مرتفع سازیم.

قائم مقام وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: خوشبختانه با تلاش و خدمات دلسوزانه مجموعه دانشگاه در دسته بندی هایی که از سوی وزارت بهداشت و درمان انجام گرفت، دانشگاه علوم پزشکی ایلام جزو 18 دانشگاه علوم پزشکی موفق در کشور در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت و میزان پرداختی ها شناخته شد.

وی با اشاره به اینکه قرار گرفتن در ردیف دانشگاههای کشور برتر نشان از تلاش و خدمت دلسوزانه کارکنان دارد، بیان داشت: امیدواریم که در سال پیش رو نیز بتوانیم موفقیت های بزرگتر و بالاتری را بدست آوریم زیرا با وجود کارکنانی متعهد و تلاشگر اهداف کلان نیز دست یافتنی خواهد بود.

دکتر دل پیشه ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام نخستین دستگاه اجرایی استان بود که در پرداخت ها به کارکنان پیشرو بود و لذا در این راستا تلاشمان بر این بوده که قدرشناس زحمات و خدمات کارکنان باشیم و نسبت به پرداختی های آنان با احساس مسئولیت بیشتری اقدام نماییم.

وی با اشاره به اینکه در طول سال جاری مطالبات دانشگاه علوم پزشکی از میزان بدهی ها سبقت گرفته است، ابراز کرد: این اتفاق نیک و مسرت بخشی است که دانشگاه در مسیر رشد و بالندگی قرار دارد و نشان از اهتمام جهادگونه کارکنان دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به بازدیدهای اخیر بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سطح دانشگاه اشاره داشت و تصریح نمود: خوشبختانه در خلال این بازرسی ها خدمات ارائه شده در قالب طرح تحول نظام سلامت به مردم استان مناسب و رضایت بخش عنوان شد و کارکنان دانشگاه از این آزمون نیز سربلند بیرون آمده و عزم آنان را برای خدمتگزاری هرچه بهتر و مطلوب تر به مردم جزم نمود.

دکتر دل پیشه در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش ها، زحمات و خدمات پیدا و پنهان کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: خدمت به مردم استان فرصتی ارزنده و نیکوست که در اختیار ما قرار گرفته لذا در این راه باید نهایت تلاش خود را بکار گیریم چرا که رضایت خداوند متعال در رضایت خلق نهفته است.

در ادامه نیز معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید گفت: سال جاری را با موفقیت در اجرای طرح تحول نظام سلامت و رضایت مندی مردم در حال پایان یافتن است و امید است در سال آتی نیز این موفقیت ها تداوم یابد.

دکتر عبدالنور کرد جمشیدی بیان کرد: در طول مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت همکاری شایسته ای از سوی پزشکان و کارکنان برای خدمت به مردم شکل گرفت که قابل تقدیر است 

دکتر مجید رضایی طاویرانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی نیز با تبریک پیشاپیش سال جدید بیان کرد: در حوزه آموزش پیشرفت های بی نظیری همانند تربیت دانشجو در مقاطع مختلف داشته ایم و معتقدیم که برای تحقق اهداف بزرگ  برنامه ریزی دقیق و اصولی نیاز است. ضمن اینکه در اجرای طرح تحول نظام سلامت همکاری و همفکری بی نظیری بین معاونت های درمان و آموزشی دانشگاه شکل گرفت که دستاوردهای خوبی همچون رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

در ادامه نیز معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید و آرزوی سربلندی و موفقیت برای کارکنان گفت: در راه تخصیص اعتبارات و پیشبرد اهداف مالی دانشگاه تمام تلاش خود را بکار بستیم و خوشبختانه با تحقق این اهداف طرح بزرگ و ملی تحول نظام سلامت را در استان اجرایی شد.

دکتر امید افسرده اضافه کرد: در طول جلساتی که در سال جاری چه در سطح وزارت بهداشت و چه در سطح دانشگاه تشکیل شد، تاکید بسیاری بر صرفه جویی و کاهش هزینه ها شده و امیدواریم که با استفاده بهینه از منابع و اعتبارات به سوی کاهش هزینه ها گام های موثری برداریم.

دکتر نقدی معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی نیز ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید و آرزوی موفقیت برای کارکنان دانشگاه بیان داشت: خوشبختانه با عنایت ویژه رئاست محترم دانشگاه بدهی های حوزه دارو به خوبی مدیریت شده و انشاء الله با توجه به این امر بتوانیم بخش اعظمی از بدهی های دارویی را پرداخت نماییم.

در ادامه نیز مدیران ستادی دانشگاه و رؤسای بیمارستان های سطح استان به بیان گزارشی از وضعیت حوزه کاری خود پرداختند.
 
حق انتشار محفوظ است ©