شماره: 7468
1394/03/31
طرح تحول سلامت سنگینی هزینه ها را از دوش بیماران برداشته است
طرح تحول سلامت سنگینی هزینه ها را از دوش بیماران برداشته است

 استاندار ایلام گفت: طرح تحول سلامت توانسته در کاهش هزینه های درمانی مردم و بیماران بسیار موثر باشد زیرا سنگینی هزینه ها را از دوش بیماران برداشته است.

 

 

به گزارش خبرنگار وب دا، مهندس محمدرضا مروارید در چهل و سومین جلسه بررسی وضعیت طرح تحول نظام سلامت استان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه پرخیر و برکت رمضان به مردم استان ایلام اظهار کرد: خوشبختانه در استان ایلام در حوزه آموزش دستاوردهای خوبی داشته ایم و در قالب طرح تحول نظام سلامت نیز خدمات درمانی مناسبی به مردم ارائه شده که نارسایی ها و مشکلات این حوزه را پایان بخشیده و میزان رضایتمندی مردم را بالا برده است.


وی ادامه داد: در ابتدای طرح تحول نظام سلامت این طرح مقطعی و شعار مانند عنوان شد اما با اجرای مطلوب و شایسته آن در کشور خوشبختانه رضایتمندی عمومی را در پی داشته و دورترین نقاط کشور نیز از خدمات این طرح بهره مند شده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه برای اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در استان باید آسیب ها را شناخت و آنان را مرتفع نمود، افزود: اجرای خوب و مناسب این طرح توانسته رضایت مردم را کسب کند بنابراین باید در راستای حفظ رسالت خطیر این طرح، کاستی ها را شناخت و رفع نمود.

وی نوین و بروز بودن تجهیزات پزشکی و درمانی را لازمه اجرای مناسب طرح تحول نظام سلامت در استان عنوان و خاطر نشان کرد: این مهم در ارائه خدمات با کیفیت به مردم نقش اساسی داشته  وجود امکانات نوین باعث دلگرمی کادر درمانی، بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی می شود لذا استاندارد سازی تجهیزات و امکانات و نیز لزوم نصب تجهیزات مورد نیاز استان از قبیل سی تی اسکن می تواند میزان رضایتمندی از حوزه سلامت را ارتقاء بخشد.

مهندس مروارید با اشاره به حضور میلیونی مردم در اربعین سال گذشته که استان ایلام را برای تردد به سمت عراق انتخاب کرده بودند بیان داشت: اربعین یک فرصت برای استفاده از ظرفیت ها و معرفی استان است و خوشبختانه با تلاش ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و همکاران ایشان خدمات شایسته و قابل تقدیری به زائران تقدیم شد لذا امسال نیز باید نقاط ضعف احتمالی را شناسایی نموده و درصدد رفع آن باشیم.
 
حق انتشار محفوظ است ©