شماره: 8930
1394/09/29
دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای دهلران نصب و راه اندازی شد
دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای دهلران نصب و راه اندازی شد

 مدیر شبکه بهداشت و درمان دهلران از استقرار و راه اندازی یک دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان شهدای دهلران خبر داد و گفت: بهره برداری از این دستگاه تشخیص پزشکی در آینده نزدیک انجام می شود.

 

 به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر شهریار رسولی در این رابطه اظهار کرد: برای خرید این دستگاه اعتباری بالغ بر 55 میلیارد ریال هزینه شده است.

 
وی از هزینه اعتباری بالغ بر شش میلیارد و 300 میلیون ریال برای خرید یک دستگاه سونوگرافی و یک دستگاه آمبولانس برای این بیمارستان نیز خبر داد و گفت: دولت در راستای توجه به طرح تحول نظام سلامت اقدامات خوبی در حوزه سلامت، بهداشت و درمان در دستور کار دارد.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان دهلران با اشاره به پیگیری مسئولان استانی و شهرستانی برای تامین امکانات و تجهیزات بیشتر بیمارستان شهدا افزود: خرید دستگاه سی تی اسکن، سونوگرافی و آمبولانس مجهز گامی مهم در جهت سطح ارتقای خدمات به مردم است.
 
رسولی از فعالیت 11 پزشک متخصص رشته های مختلف این بیمارستان خبر داد و یادآور شد: با تدبیر دولت امروز شاهد رفع بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان هستیم.
 
فرماندار دهلران نیز با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت و دستاوردهای مفید این طرح برای مردم، گفت: امروز شاهد تحقق خواسته مردم این شهرستان مبنی بر راه اندازی دستگاه سی اسکن هستیم.
 
امید علی سبزی با اشاره به پیگیری های مدیریت ارشد استان، نماینده مردم در مجلس و دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای استقرار و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای دهلران افزود: با راه اندازی این دستگاه ضمن رفع مشکلات مردم در حوزه درمانی و تشخیص، مراجعات به سایر شهرها نیز کاهش پیدا می کند.
 
لازم به ذکر است که پیش از نصب این دستگاه، مردم شهرستان مرزی دهلران برای تشخیص بیماری و استفاده از سی تی اسکن مجبور بودند مسافت های زیادی را تحمل و به شهرهای همجوار و حتی تهران مراجعه کنند که علاوه بر افزایش هزینه ایاب و ذهاب، مشکلات فراوانی نیز برای آنان در پی داشت، با راه اندازی این دستگاه مشکلات مردم در این حوزه برطرف شد.
 
حق انتشار محفوظ است ©