شماره: 9720
1394/12/20
حفظ منابع طبیعی جایگاهی ویژه در اسلام و آموزه های دینی دارد
حفظ منابع طبیعی جایگاهی ویژه در اسلام و آموزه های دینی دارد

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اداره کل منابع طبیعی استان ایلام گفت: از نگاه اسلام و آموزه های دینی حفظ منابع طبیعی جایگاهی ویژه دارد و اهمیت و صیانت از آن مورد تاکید قرار گرفته است.

 

 به گزارش خبرنگار وب دا،حجت الاسلام والمسلمین هواسی در آیین گرامیداشت هفته منابع طبیعی با حضور مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل منابع طبیعی استان ایلام عنوان کرد: حدود 800 آیه در قرآن مربوط به منابع طبیعی، منابع آب و خاک و درختان و گیاهان است. همین امر نشانگر اهمیت و ارزش منابع طبیعی برای بشر است که به این آیات توجه بیشتری کند و از این منابع خدادادی حراست و صیانت کند.

 
وی با بیان اینکه کاشتن درخت همانند صدقه دفع بلا می کند و ثواب دنیوی و اخروی دارد، بیان داشت: کاشتن درخت به دلیل آنکه دیگران از میوه و سایه آن استفاده خواهند کرد، اجری معنوی دارد و لذا در پیشگاه خداوند نیز بدون پاداش نخواهد بود.
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اداره کل منابع طبیعی استان ایلام تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرازی از سخنان خود درخت و گیاه را مظهر حیات و زندگی می دانند و تاکید داشته اند که درخت هم زنده است و هم زندگی می بخشد.
 
وی در پایان سخنان خود از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و سایر مسئولان و دست اندرکاران دانشگاه در برگزاری مناسب این مراسم تقدیر نمود و خواستار تداوم این گونه برنامه های دو جانبه شد.
حق انتشار محفوظ است ©