شماره: 9744
1394/12/22
برگزاری کمیته شهرستانی طرح ملی سوئیچ واکسن پولیو ( فلج اطفال) خوراکی در شهرستان ایوان
برگزاری کمیته شهرستانی طرح ملی سوئیچ واکسن پولیو ( فلج اطفال) خوراکی در شهرستان ایوان

 در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی،کمیته شهرستانی به منظور هماهنگی در اجرای به موقع طرح با حضور رئیس شبکه، معاون بهداشتی، رئیس بیمارستان امام رضا(ع)، مسئول حراست و جمعی از کارشناسان در محل ستاد شبکه برگزار گردید. 

 

 به گزارش خبرنگار وب دا، در این جلسه علی اکبر یاسمی کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان ضمن خوشامدگویی به حضار اهداف برنامه را بیان نموده و نیز به بیان اهمیت اجرای طرح و سند ملی چشم انداز آن اشاره کرد.

 
وی همچنین ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه واکسیناسیون پولیو و ریشه کنی این بیماری به شرح تفصیلی اجرای این برنامه مهم کشوری پرداخت و وظایف اعضاء و برنامه زمانبندی آن را اعلام نمود.
 
قابل ذکر است طرح ملی اجرای سوئیچ واکسن فلج اطفال خوراکی در چهارمین روز از اردیبهشت ماه سال 95 در تمامی مراکز واکسیناسیون و خانه های بهداشت کشور اجرا خواهد شد و در ادامه آن واکسن پولیو سه ظرفیتی با حضور اعضاء اصلی برنامه طی مراسمی در فاصله زمانی 4 تا10 ادیبهشت ماه سال 95 طبق دستورالعمل وزارت بهداشت امحاء خواهد شد و مستندات آن جهت ارائه به سازمان بهداشت جهانی (who) به مرکز مدیریت بیماریها ارائه خواهد گردید.
 
حق انتشار محفوظ است ©