X

اخبار

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 26 مرداد 1395
آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

  آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

امتیاز: Article Rating

به گزارش خبرنگار وب دا، پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط فرهاد شریفی قاری و مسئول واحد کارآفرینی دانشگاه و پخش سرود ملی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان ایلام ضمن تبریک ولادت باسعادت هشتمین اختر آسمان ولایت و امامت حضرت امام رضا(ع)، ولادت حضرت معصومه(س) و دهه کرامت ابراز کرد: مبانی سعادت انسان بر اساس آموزه های دینی و قرآنی در مقام کرامت و انسانیت، سه سطح ایمان، عمل صالح و استقامت در ایمان و عمل است.

 

 حجت الاسلام والمسلمین غیاثی افزود: ایمان راستین در میدان عمل ارزش گذاری می شود و قلب و باور انسان را به خود مشغول می کند و او را وادار به ایمان راسخ و عمل صالح خواهد نمود.

 وی خاطرنشان کرد: زرمندگان، شهدا، ایثارگران و آزادگان در زمره ایمان و اعتقادی است که استقامت و عمل را به معنا و مفهوم در دوران دفاع مقدس به بهترین وجه به نمایش گذاشتند.

 

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: این عزیزان در سایه ایمان و عمل نیک از آرمان های انقلاب و نظام دفاع کردند و غیرت دینی و ملی خود در آزمونی بزرگ به نام دفاع مقدس به جهانیان نشان دادند.

 

 وی با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی مرهون جانفشانی شهدا، جانبازان و آزادگان و بردباری خانواده های آنهاست، افزود: حفظ میراث و امانت های بر جای مانده شهدا و رفع مشکلات خانواده شهدا، افتخاری بزرگ برای همه ما است و باید در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم.

 

 حجت الاسلام والمسلمین غیاثی استقامت و صبر آزادگان در زمان اسارت را الگویی برای همه مردم ایران دانست و ابراز داشت:آزادگان درحساس ترین لحظات تاریخ انقلاب اسلامی در زندان های رژیم بعث در زیر شکنجه های ظالمانه دشمن، شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و همچنین حفظ آن بالاترین میزان استقامت را در معرض نمایش گذاشتند.

 

 وی یادآور شد: آزادگان با صبر و استقامت خود درس آزادگی را به ملت بزرگ ایران آموخته و با تحمل رنج های اسارت، نمادی از صبر و بردباری در ایران اسلامی هستند لذا باید نهایت احترام و تکریم را در حق این عزیزان به کار گیریم.

 

 در ادامه نیز مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و دهه کرامت گفت: آزادگان اسوه های صبر و استقامت ملت سرافراز ایران اسلامی برای همیشه تاریخ هستند.

 

 مهندس محمدرضا سپهر با تاکید بر اینکه آزادگان نماد مقاومت مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از مولفه های مهم و ارزشمندی است که در کشور نهادینه شده و از انقلاب و نظام صیانت می نماید.

 

 وی برگزاری مراسم هایی همچون تجلیل از مقام شامخ ایثارگران را مهم و تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار، برگزاری این چنین همایش ها و آیین های تجلیل از خدمات ایثارگران از جمله آزادگان باعث می شود این فرهنگ والا و غنی به نسل جوان انتقال یابد.

 

  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه آزادگان ما با مقاومت خود باعث نا امیدی دشمنان شدند، افزود: باید شجاعت آزادگان در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود و گسترش یابد.

 

 مهندس سپهر خدمت به ایثارگران و خصوصاً آزادگان را وظیفه همه مردم و مسئولان عنوان و یادآور شد: این عزیزان اسوه های صبر و استقامت به عنوان الگویی برای نسل نوجوان و جوان ما هستند که ارزشهای انقلاب اسلامی را در اسارت دشمن حفظ کردند بنابراین لازم است ضمن تکریم و ارج نهادن به زحمات و استقامت های آنان در دوران اسارت، بالاترین خدمت ها را به آنان تقدیم نماییم.

 

 مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران نیز به عنوان دیگر سخنران مراسم ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: آزادگان اسوه های صبر و استقامت و یادگاران شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند که در سخت ترین شرایط از حقانیت نظام اسلامی دفاع کردند.

 

 علیکرمی ادامه داد: آزادگان در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ و تقوا و مردانگی خود را مضاعف نمودند و امروز در تمام عرصه های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای از صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی هستند.

 

 وی ادامه داد: امروز آزادگان ما به عنوان گنجینه‌ای ارزشمند، سرمایه‌های گرانقدر برای نسلهای امروز به ویژه جوانان و نوجوانان هستند و سالروز ورود آزادگان به وطن به عنوان یک روز بزرگ و ماندگار همواره در تاریخ ایران اسلامی خواهد درخشید.

 

 مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران عزت، سربلندی و امنیت امروز ایران اسلامی را مرهون فداکاری و ایثار آزادگان و ایثارگران و شهدا دانست و اظهار کرد: آزادگان سرافراز در لباس مقدس سربازی و رزم تا آخرین گلوله جنگیدند و سختی های زیادی را تحمل کرده و خم به ابرو نیاوردند.

 

 وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام دارای 34 آزاده شاغل و بازنشسته می باشد که تمام تلاش و اهتمام خود را برای خدمت صادقانه و شایسته به آنان به کار خواهیم گرفت.

 

 علیکرمی یادآور شد: قطعاً به عنوان مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران به دنبال رفع مشکلات و نارسایی ها و چالش های فراروی ایثارگران در دانشگاه هستیم و از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهیم نمود.

 

 در ادامه نیز جانشین اسبق فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع)، ولادت حضرت معصومه(س) و دهه کرامت و گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به وطن از جانفشانی ها، دلاوری ها و استقامت شهدا، ایثارگران و آزادگان تقدیر نمود و اظهار کرد: آزادگان سفیران عشق و استقامت هستند که حماسه عاشورا و حماسه حضرت زینب(س) را در این برهه از زمان تکرار نمودند.

 

 سرهنگ محمد تقی قاسمی ادامه داد: اگر امروز در جهان عزت مند و سربلند هستیم، حاصل خلق حماسه ها، دلاوری ها و رشادت های شهدا، ایثارگران و آزادگان است که در دوران هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند و به عنوان الگوهایی ارزشمند و روشن همواره در یاد و خاطر ما خواهند بود.

 

 وی خاطرنشان کرد: ارج نهادن به حماسه و استقامت و دلاوری های این عزیزان را همواره ارج نهیم و همواره در راه خدمت به آنان گام برداریم زیرا دین بزرگی بر گردن همه ما در این نظام مقدس و الهی دارند.

 

 جانشین اسبق فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام به رفع مشکلات و چالش های فراروی خانواده های ایثارگران در سطح جامعه تاکید نمود و گفت: امروز اگر فرد رزمنده و یا ایثارگری دارای مشکلات روحی و جسمی می باشد، حاصل تحمل رنج ها، سختی ها، شکنجه ها، تشنگی و گرسنگی های رزمندگان و آزادگان در دوران دفاع مقدس و اسارت در زندان های رژیم بعثی صدام است.

 

 وی به سختی های دوران اسارت آزادگان اشاره و بیان کرد: این عزیزان حتی در زندان های مخوف رژیم بعث با مقاومت و استقامت، دشمن بعثی را شکست دادند و شکنجه های آنان برای تسلیم شدن اسرا در راستای سرپیچی از اهداف و آرمان های انقلاب ناکام ماند.

 

 سرهنگ قاسمی از آزادگان به عنوان اسوه های صبر و استقامت یاد کرد و یادآور شد: نسل های بعد از انقلاب مرهون مجاهدت ها و رشادت های این عزیزان در هشت سال دفاع مقدس است وهمواره باید قدران و قدرشناس این همه رشادت و استقامت باشیم.

 

 در ادامه نیز مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت امام رضا(ع)، ولادت حضرت معصومه(ع)و دهه کرامت وهمچنین گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور بیان داشت: اگر ما امروز در آرامش زندگی می کنیم و امن ترین کشور را داریم، به خاطربرکت خون شهدا، جانبازی جانبازان عزیز و  ایستادگی و استقامت آزادگان سرافراز در طول دوران اسارت است.

 

 سلیمان رستمیان آزادگان سرافراز را نماد صبر و استقامت دانست و گفت: آزادگان با تحمل دردهای اسارت درس مقاومت، پایمردی و رشادت رابه جامعه اسلامی ایران دادند و به عنوان نماد ونشان مقاومت و رشادت در ایران اسلامی شناخته شده اند بنابراین بر همه ما واجب است که تلاش و استقامت های آنان در دوران سخت اسارت ارج نهیم.

 

 وی بر رسیدگی به دغدغه ها و مشکلات آزادگان تأکید کرد و افزود: خدمت به آزادگان به عنوان یک وظیفه در اولویت رسالت سازمانی ما قرار دارد و امیدواریم بتوانیم خدمتی که شایسته است را به آنان تقدیم کنیم.

 

 مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام خاطرنشان کرد: رزمندگان غیور و شهادت طلب این مملکت برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی، چه رنجها و سختی هایی را در دوران جنگ تحمیلی به جان خریدند تا نظام و انقلاب از گزند دشمنان  محفوظ بماند.

 

 وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام یکی از دستگاه هایی است که در زمینه جذب و استخدام ایثارگران شایسته عمل نموده و هم اکنون بیش از هزار نفر از این عزیزان و خانواده های آنان در سیستم بهداشت و درمان استان مشغول به خدمت هستند.

 

 رستمیان با بیان این مطلب که قشر آزاده و ایثارگر شایسته بالاترین خدمت ها هستند و وظیفه ما این است که خدمتگزار آنان باشیم، ابراز داشت: عزیزان ایثارگر در نزد ما جایگاه والا و ارزشی فراوانی دارند چرا که این عزیزان یادگاران دوران دفاع مقدس هستند .

 

 وی اضافه کرد: آرامش، اقتدار و سربلندی امروز ایران اسلامی نشأت گرفته از خون شهدا، جانفشانی جانبازان و تحمل سالهای سال رنج و درد و شکنجه و گرسنگی آزادگان به خاطر عزت و اقتدار ایران اسلامی است به گونه ای که مقام معظم رهبری در مورد استقامت آزادگان فرمودند: شما آبروی نظام را حفظ کردید .

 

 مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای خدمات دهی به ایثارگران و تکریم آنان اقدامات شایسته ای انجام داده، یادآور شد: نباید تکریم آزادگان و ایثارگران مربوط به روزهای خاصی از سال باشد بلکه همه لحظات باید در راه خدمتگزاری به آنان آماده باشیم.

 

در بخش پایانی مراسم نیز معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و دهه کرامت و همچنین گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور اظهار کرد:آزادگان مظهر استقامت و شکیبایی بودند و در دوران اسارت به خوبی از آرمان‌های انقلاب صیانت کردند.

 

 دکتر عبدالنور کرد جمشیدی افزود: این عزیزان به عنوان مظهر صبر، پایداری، ایثار و نماد مقاومت ملت ایران اسلامی، استقامت و دلاورمردی های آنان در هشت سال دفاع مقدس سبب بالندگی و سربلندی ملت ایران شد.

 

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان داشت: خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند بنابراین تکریم و ارج نهادن به این عزیزان و خانواده هایشان وظیفه و رسالت همگانی است.

 

 در پایان این آیین نیز در حضور مسئولان و مدعوین، با اهداء لوح و هدایایی از 34 آزاده شاغل و بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تجلیل به عمل آمد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
  • آیین تجلیل از آزادگان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
ثبت امتیاز
آذر 1399 (32)
آبان 1399 (212)
مهر 1399 (240)
شهریور 1399 (277)
مرداد 1399 (252)
تیر 1399 (209)
خرداد 1399 (316)
اردیبهشت 1399 (336)
فروردین 1399 (259)
اسفند 1398 (274)
بهمن 1398 (164)
دی 1398 (118)
آذر 1398 (109)
آبان 1398 (90)
مهر 1398 (174)
شهریور 1398 (95)
مرداد 1398 (103)
تیر 1398 (87)
خرداد 1398 (91)
اردیبهشت 1398 (96)
فروردین 1398 (88)
اسفند 1397 (95)
بهمن 1397 (94)
دی 1397 (104)
آذر 1397 (89)
آبان 1397 (83)
مهر 1397 (95)
شهریور 1397 (91)
مرداد 1397 (85)
تیر 1397 (86)
خرداد 1397 (74)
اردیبهشت 1397 (119)
فروردین 1397 (88)
اسفند 1396 (90)
بهمن 1396 (91)
دی 1396 (77)
آذر 1396 (72)
آبان 1396 (64)
مهر 1396 (62)
شهریور 1396 (59)
مرداد 1396 (59)
تیر 1396 (74)
خرداد 1396 (64)
اردیبهشت 1396 (80)
فروردین 1396 (45)
اسفند 1395 (65)
بهمن 1395 (67)
دی 1395 (54)
آذر 1395 (52)
آبان 1395 (76)
مهر 1395 (68)
شهریور 1395 (65)
مرداد 1395 (63)
تیر 1395 (56)
خرداد 1395 (61)
اردیبهشت 1395 (61)
فروردین 1395 (59)
اسفند 1394 (49)
بهمن 1394 (74)
دی 1394 (55)
آذر 1394 (62)
آبان 1394 (52)
مهر 1394 (60)
شهریور 1394 (57)
مرداد 1394 (50)
تیر 1394 (52)
خرداد 1394 (56)
اردیبهشت 1394 (43)
فروردین 1394 (53)
اسفند 1393 (54)
بهمن 1393 (58)
دی 1393 (54)
آذر 1393 (65)
آبان 1393 (58)
مهر 1393 (60)
شهریور 1393 (60)
مرداد 1393 (62)
تیر 1393 (56)
خرداد 1393 (65)
اردیبهشت 1393 (73)
فروردین 1393 (32)
اسفند 1392 (64)
بهمن 1392 (66)
دی 1392 (60)
آذر 1392 (65)
آبان 1392 (60)
مهر 1392 (63)
شهریور 1392 (66)
مرداد 1392 (64)
تیر 1392 (66)
خرداد 1392 (64)
اردیبهشت 1392 (68)
فروردین 1392 (67)
اسفند 1391 (85)
بهمن 1391 (41)
دی 1391 (63)
آذر 1391 (80)
آبان 1391 (54)
مهر 1391 (58)
شهریور 1391 (59)
مرداد 1391 (71)
تیر 1391 (60)
خرداد 1391 (60)
اردیبهشت 1391 (63)