اخبار وب دا

(آرشیو ماه خرداد 1392)

31
عصبانیت از دیگران نوعی فرافکنی از احساس عصبانیت نسبت به خودمان است
چکیده: کارشناس مسوول بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا اظهار داشت: وقتی ما از دست خودمان عصبانی هستیم می توانیم برای خاتمه دادن به آن، تغییرات مشابهی را در عبارتمان ایجاد کنیم. این تجربه ممکن است فاش کند که بعضی از عصبانیت هایی که ما نسبت به دیگران داریم واقعاً یک فرافکنی از احساس عصبانیت نسبت به خودمان است. اگر بتوانیم در آن... ادامه »
31
اطلاعات زیربنای هرسیستم دارای استاندارد وکیفیت است
چکیده: کارشناس مسوول حاکمیت بالینی بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا اظهار داشت: منظور اصلی از اطلاعات در یک سیستم، برقراری فرهنگ، نظام ودر نهایت سازوکارهایی است که در آن درس هایی گرفته شده از اجزای مختلف حاکمیت بالینی به مشارکت با دیگران گذاشته می شود. در این راستا ثبت اطلاعات به منظور بررسی شاخص های تعیین شده وپایش ... ادامه »
31
چه عواملی که در ناسزا گفتن کودکان نقش دارند؟
چکیده: کارشناس ارشد روانشناسی بالینی مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: امروزه بسیاری از والدین نگران بد دهانی یا بد زبانی فرزندانشان هستند و از خود می پرسند که آنها این صحبت ها را چگونه یاد گرفته اند؟ چرا این اتفاق برای فرزند ما افتاده؟ آیا خودمان مقصر بوده ایم؟ جمعی از والدین می گویند، ما که این حرف های زشت را بر زبان نمی آوریم، پس ... ادامه »
31
در چه مواردی باید از مهارت نه گفتن استفاده کرد؟
چکیده: کارشناس مسوول مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا عنوان کرد: نکته ای که باید به خاطر داشته باشیم این مطلب است که آیا همیشه در مقابل خواسته های دیگران مقاومت کرد و با جدیت جواب رد به آنها داد یا اینکه در برابر این اقدامات مقاومت نشان دهیم و نه بگوئیم. ادامه »
30
هنگام ابتلای به اسهال، بیشتر از قبل مایعات به کودک خورانده شود
چکیده: به گزارش خبرنگار وب دا، کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ایلام گفت: وقتی کودک مبتلا به اسهال شد، برای پیشگیری از کم آبی به کودک بیشتر از قبل مایعات بنوشانید، اگر سن کودک شما زیر شش ماه است افزایش دفعات تغذیه با شیر مادر می تواند آب دفع شده از بدن را جبران نماید. ادامه »
29
بسیاری از رفتارهای ناصحیح در استفاده از ماهواره شکل می گیرد
چکیده: کارشناس مسوول بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: شاید بتوان یکی از آشکارترین آسیبی که با گسترش استفاده از ماهواره در جامعه مان دچار آن شده ایم را ترویج خشونت دانست. در برنامه های تولید شده در تلویزیون های ماهواره ای عموماً صحنه های خشن بدون سانسور و توجه به سن مخاطب به وفور نمایش داده می شود، و مسلماً افراد چه بخوا... ادامه »
29
کنترل  تندمزاجی و عصبانیت فرد را به سوی رفتار مثبت سوق می دهد
چکیده: کارشناس مسوول بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا اظهار داشت:ما عصبانیت خودمان را تا اندازه ای تشخیص می دهیم، بیان می کنیم، راه های غیر مضر ابراز آن را شرح می دهیم، و انرژی را در جهت مثبت، به سوی قدرتمند شدن خودمان و تغییر اجتماعی متمرکز می کنیم. ادامه »
29
تحقق حاکمیت خدمات بالینی از ملزومات امروز جامعه است
چکیده: کارشناس مسوول حاکمیت بالینی بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، دولت ها ونظام های سلامت درگیر فرآیندهایی هستند که هدف آن ها حفظ وارتقای مداوم کیفیت خدمات سلامت است. ادامه »
29
با کودکان پرخاشگر چگونه رفتار کنیم
چکیده: کارشناس ارشد حاکمیت بالینی مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار وب دا گفت: امروزه بسیاری از خانواده ها از خشونت و پرخاشگری فرزندان خود شکایت دارند. آنها تمایل دارند که علت این رفتارها را بدانند و راه های پیشگیری و اصلاح رفتار را در این زمینه به کار گیرند. ادامه »
29
نه گفتن به خود و دیگران را در خود تقویت کنیم
چکیده: کارشناس مسوول مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: اگر بخواهیم انواع مواردی که ما در آنها ناچار به استفاده از این مهارت هستیم را دسته بندی کنیم، به دو طبقه کلی شامل نه گفتن به خود نه گفتن به دیگران تقسیم می شوند. ادامه »
29
سیگار به عنوان دروازه اعتیاد به مواد مخدر محسوب می شود
چکیده: کارشناس مسوول سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: امروزه شیوع مصرف سیگار در میان نوجوانان و جوانان در سراسر دنیا و به ویژه در کشور ما، مسئله ایست که ذهن بیشتر روانشناسان، مربیان و والدین را به خود مشغول داشته است. مصرف سیگار به عنوان یک رفتار نابهنجار، علاوه بر این که زیانهایی به دنبال دارد، عمدتا به عنوان دروازه اعت... ادامه »
29
چرا کم خونی ناشی از فقر آهن اهمیت زیادی دارد؟
چکیده: کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: کم خونی وضعیتی است که در آن، تعداد یا اندازه گلوبولهای قرمز یا مقدار هموگلوبین موجود در خون کاهش یافته وتبادل اکسیژن و دی اکسید کربن بین خون و سلول ها دچار اختلال می شود. ادامه »
29
اهدای اعضای بدن زنده ياد نگار میرزایی چالابه به بيماران نيازمند
چکیده: در تاریخ 19خرداد ماه امسال با اعلام مرگ مغزی جوان  17 ساله ایلامی خانم نگار میرزایی چالابه که در بخش آی سی یو بیمارستان حضرت امام خمینی(ره) ایلام بستری شده بود، خانواده متوفی براساس وصیت آن مرحوم  رضایت خود را به اهداء اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اعلام کردند ادامه »
28
مهارت نه گفتن نوجوانان ، سدی در برابر ترویج دخانیات
چکیده: کارشناس مسوول سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: مهارت نه گفتن یکی از لازمه های موفقیت فرد در زندگی شخصی و اجتماعی اش است. هر فردی، برای خود عقاید، ایده ها و اهدافی دارد، شیوه ی زندگی را برای خود برگزیده است و لازم است که احساس کند این اهداف و ایده ها در برآورده شدن آنها احتمال بروز مشکل روبه رو خواهد شد از مهارت ها... ادامه »
28
کلاس آموزشی نهضت روشنگری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
چکیده: این کلاس با حضور جمعی از پرسنل اداری و درمانی با هدف آشنایی با مسأله مهم و تاثیرگذار انتخابات در سالن کنفرانس بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهر ایلام برگزار شد. ادامه »
صفحه 1 از 5ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  بعدی   انتها   
جستجو