اخبار وب دا

(آرشیو ماه مرداد 1391)

31
سلامت شيرخواران در گرو تغذيه با شير مادران است
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا، کارشناس شیرمادر مرکز بهداشت استان ایلام گفت: شیر مادر حاوی مواد ایمن بخشی فراوانی است که موجب کاهش بروز عفونت های گوارشی و تنفسی و همچنین عفونت گوش میانی می گردد و بروزعفونت های ادراری، مننژیت، احتمال دردهای قولنجی، حساسیتها و اگزما راکاهش می دهد ادامه »
31
متادون با مواد مخدر تداخل دارویی ندارد
چکیده:  مسؤل فنی مرکز درمان سوﺀ مصرف مواد مخدر بیمارستان آيت الله طالقانی در گفتگو با خبرنگار وب دا، با بيان اين مطلب كه متأسفانه متادون با مواد مخدر تداخل دارویی ندارد، اظهار داشت: بیماران تحت درمان هم زمان می توانند هم از متادون استفاده کنند و هم مواد مخدر مصرف نمایند. با این حال هر چند وقت یکبار تست می شوند که در صورت استفاده از مواد مخدر با طی مر... ادامه »
31
انتخاب پوشاک مناسب سبب تمركز و آرامش دانش آموز مي شود
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا ، کارشناس بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان ایلام در خصوص انتخاب پوشاک مناسب براي دانش آموزان گفت: لباس فرم دانش آموز باید نسبتاً گشاد با یقه راحت و آزاد باشد تا در ساعات درسی تمرکز داشته و در زمان ورزش و تفریح از فعالیت خود لذت ببرد. ادامه »
28
حضورمسئولان وکارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راهپیمایی روز قدس
چکیده:  
28
ظروف یکبار مصرف گیاهی را جایگزین ظروف یکبار مصرف پلیمری كنيد
چکیده:  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي ايلام در گفتگو با خبرنگار وب دانشگاه علوم پزشكي ايلام، با اشاره به مضرات استفاده از ظروف يكبار مصرف گفت: استفاده از ظروف يكبار مصرف چنان متداول شده است كه به سختي مي‌توان دنياي بدون يكبار مصرف‌ها را مجسم كرد و بسياري از شهروندان دردسر شستشوي ظرف را به‌كلي از برنامه حذف نموده و از بشقاب و ليوان‌هاي رنگارنگ پ... ادامه »
28
نخستین تماس بيمار با نظام سلامت از طریق پزشک خانواده اتفاق می افتد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا ، رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام با بيان اين مطلب گفت: خدمات ارتقای سلامت، پیشگیری و درمان اولیه، ثبت اطلاعات در پرونده سلامت و ارجاع و پیگیری بیمار، اجرای برنامه های آموزشی جهت ارتقای سلامت عمومی عمده خدمات این سطح را تشکیل می دهد. ادامه »
25
رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام: روز جهاني قدس تجلی وحدت و نمایانگر عظمت اسلام در مقابل كفر است
چکیده:  رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت: روز جهاني قدس تجلی وحدت و نمایانگر عظمت اسلام در مقابل كفر و ظلم ابرقدرت‌ها و استکبار جهانی به ويژه آمريكاي جنايتكار و رژيم منحوس و غاصب صهيونيستي است.به گزارش خبرنگار وب دا، دكتر اسدالهي در آستانه روز جهاني قدس، با اعلام این مطلب اظهار داشت: روز قدس از جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام برخوردار است که بر اثر آگا... ادامه »
25
رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام: روز جهاني قدس تجلی وحدت و نمایانگر عظمت اسلام در مقابل كفر است
چکیده:  رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت: روز جهاني قدس تجلی وحدت و نمایانگر عظمت اسلام در مقابل كفر و ظلم ابرقدرت‌ها و استکبار جهانی به ويژه آمريكاي جنايتكار و رژيم منحوس و غاصب صهيونيستي است.به گزارش خبرنگار وب دا، دكتر اسدالهي در آستانه روز جهاني قدس، با اعلام این مطلب اظهار داشت: روز قدس از جایگاه ویژه‌ای در جهان اسلام برخوردار است که بر اثر آگا... ادامه »
25
تغذيه با شير مادر از بروز بیماری های عفونی و غیرعفونی جلوگيري مي كند
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا، کارشناس شیرمادر مرکز بهداشت استان ایلام گفت: پژوهش های مکرر نشان می دهد شیر خوارانی که با شیر مادر تغذیه می شوند به نحو چشمگیری خیلی کمتر به بیماری های عفونی و غیرعفونی (متابولیک) مبتلا می شوند و در نتیجه از رشد جسمانی بهتری برخوردار می شوند. ادامه »
25
کبد چرب غیر الکلی باعث افزایش آنزیم های کبدی می گردد
چکیده:  سرپرست گروه پیشگیری از بیماری ها مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: یکی از بیماری های شایع در بزرگسالان كه سلامت اين قشر را به خطر مي اندازد، بيماري كبد چرب غير الكلي است که باعث افزایش آنزیم های کبدی می گردد. ادامه »
25
مسئول سلامت محله ، عملکرد پزشکان خانواده را مدیریت می کند
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا ، رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام به مسئوليت هاي سلامت محله پزشك خانواده اشاره كرد و گفت: پزشك مسئول، پزشکي است که علاوه بر پزشک خانواده مسؤلیت مدیریت و نظارت بر عملکرد پزشکان خانواده و تیم سلامت محله خود را بر عهده داشته و مسؤل اراﺋﻪ خدمات سلامت محیط و کار و نظارت بر آن بر عهده دارد و به طور کلی رهبری سلامت جامعه تحت پوش... ادامه »
25
از مصرف سبزیجات بسته بندی شده فاقد مجوز خودداري كنيد
چکیده:  معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي ايلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: وجود انواع سبزی خوردن و خورشتی بسته بندی شده بصورت غیر مجاز و بدون درج هرگونه مشخصات در سطح سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی و نیز سالاد بسته بندی شده بدون مشخصات در رستوران ها باعث مي شود مصرف كنندگان ادامه »
24
رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام از مجموعه بخش جراحی زنان مرکز آموزشی درمانی حضرت امام خمینی(ره) تقدير نمود
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا، دكتر اسدالهي در بازديد خود از مرکز آموزشی درمانی حضرت امام خمینی(ره) از تلاش هاي ارزشمند پرسنل خدوم و وظيفه شناس بخش جراحی زنان مرکز آموزشی درمانی حضرت امام خمینی(ره) در راستاي انجام وظايف محوله به تقدير و سپاسگزاري نمود. ادامه »
24
داشتن دندان های سالم، نعمت وغنيمتي بزرگ است
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا، کارشناس بهداشت دهان و دندان مرکز بهداشت استان ایلام گفت: دندان ها مانند دیگر اعضاﺀ بدن نعمتی بزرگ از طرف خداوند به بندگانش است، که علاوه بر دارا بودن وظایف خاص در زیبایی و ظاهر انسانها نقش مهم و تأثیر گذاری دارند. ادامه »
24
روزه داران در وعده هاي غذايي خود غذاهای پرفیبرمصرف كنند
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا ،کارشناس ﻤﺴﺋﻭل تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ایلام با اعلام اين مطلب گفت: روزه داران بايد در وعده هاي غذايي خود غذاهای پرفیبر كه حاوی الیاف طبیعی گیاهی است مصرف كنند. مهندس عبد الرحمان نیک خلق خاطرنشان ساخت: اين گروه غذايي كه میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات را در خود جاي داده است، بسيار سودمند و مفيد هستند و براي استفاده رو... ادامه »
صفحه 1 از 5ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  بعدی   انتها   
جستجو