اخبار وب دا

(آرشیو ماه شهریور 1391)

29
ارائه خدمات به بیماران توسط پزشک خانواده در نوبت های صبح و عصر
چکیده:  مدیر برنامه پزشک خانواده مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: هنگامی که بین ساعات 10 شب تا 7 صبح برای افراد تحت پوشش طرح پزشک خانواده مشکلی پیش بیایدمی توانند با تلفنی که در اختیار آن ها قرار داده می شود تماس بگیرند و مشکل خود را با مرکز مشاوره و هدایت بیماران و پزشکان در میان بگذارند. ادامه »
29
با افزایش سن، خطر ابتلا به فشار خون افزایش می یابد
چکیده:  سرپرست گروه مبارزه و پیشگیری از بیماری های مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: فشارخون بالا خصوصاً در افراد مسن بسیار شایع است و به طور کلی با افزایش سن خطر ابتلا افزایش می یابد. معمولاً در سنین بالای 40 سال و خصوصا افراد چاق و کسانی که به مقدار زیاد غذاهای شور، چرب، شیرین، و فست فود مصرف می کنند احتمال بروز فشارخون بیشتر می... ادامه »
29
اقدامات پیشگیرانه در بروز بیماری فشار خون موثر است
چکیده:  سرپرست گروه مبارزه و پیشگیری از بیماری ها مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: امروزه مشکل اساسی در رابطه با فشارخون این است که هم به عنوان یک بیماری قلبی عروقی و هم به عنوان زمینه ساز بیماری های قلبی عروقی مهم تر می تواند تهدید کننده سلامتی افراد باشد و آموزش عمومی جامعه در رابطه با این بیماری بسیار پایین تر از اهمیت آن است ادامه »
28
دکتراسدالهی : در حوزه احداث بیمارستان، استان ایلام عملکرد درخشانی از خود بر جای گذاشته است
چکیده:  رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت : در حوزه های مختلف بهداشت ، درمان و آموزشها و فعالیت های خوبی انجام گرفته است که موجب ارتقاء سطح خدمات به جامعه شده است که نمونه ای از این خدمات در حوزه درمان می توان به ساختار فیزیکی بیمارستان ها و ارائه خدمات مطلوب در آنان اشاره کرد که هم اکنون در حد مطلوبی قرار دارد. ادامه »
28
ارتقاء سطح توانمندی هیات علمی در افزایش اعضا تحقق می یابد
چکیده:  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت:با توجه به این که طرح جذب اساتید برای افزایش اعضای هیأت علمی در دست اقدام داریم، طی یک پروسه مصاحبه علمی و مصاحبه عمومی برگزار می شود که از بین متقاضیان افرادی که دارای توانمندی بیشتری هستند به کارگیری شوند. ادامه »
28
نگاه مقابله ای و پیشگیرانه با سرطان را جدی بگیریم
چکیده:  کارشناس بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت:در سال های اخیر شیوع انواع سرطان ها در دنیا نگران کننده است، اما خوشبختانه امروز، با پیشرفت علم و تکنولوژی ضمن مشخص شدن راههای پیشگیری، در بسیاری موارد حتی درمان های موفق نیز برای آن شناخته شده است. ادامه »
28
افزایش رشته ها ی دانشگاه علوم پزشکی از اولویت های ماست
چکیده:  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت:در راستای نیازهای استان سه رشته جدید ایجاد شده است که یکی از این رشته ها،رشته دندان پزشکی که قطعاً منشاﺀ اراﺋﻪ خدمات ارزنده ای در سطح استان خواهد شد. ادامه »
27
رسانه ها مزایای پزشک خانواده را برای جامعه تشریح کنند
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در خصوص طرح پزشک خانواده گفت: برنامه پزشک خانواده دارای مزیت های متعددی است که یک انقلاب در حوزه سلامت می باشد و ما باید در راستای تحقق آن نهایت اهتمام خود را به کار گیریم. ادامه »
27
اسید فسفریک و گاز دی اکسید کربن موجود درنوشابه ها باعث پوکی استخوان می شود
چکیده:  کارشناس ﻤﺴﺋول تغذیه مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: نوشابه های غیرالکلی گازدار، نوشیدنی هایی هستند که عمده ترین ترکیبات آن ها آب، عصاره، شکر و دی اکسیدکربن است. عصاره یا بنیان نوشابه های طعم دار رنگی مجموعه ای از طعم دهنده های مجاز پرتقالی، لیمو، توت فرنگی، رنگ مجاز، امولسیون کننده، اسید سیتریک و سایر اسید های مجاز است. ادامه »
27
رعايت نكات ايمني براي جلوگيري از حوادث ترافیکی در خصوص كودكان مدنظر باشد
چکیده:  کارشناس برنامه کودکان مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: : والدین و مراقبان کودکان نقش مهمی در تامین ،حفظ و ارتقاء سلامت وایمنی کودکان دارند و برای ایفای نقش خود باید از دانش ومهارت کافی در این زمینه برخوردار شوند. پیشگیری از سوانح و حوادث بخش مهم وضروری برنامه مراقبت از کودکان دربخش بهداشت و یکی از مسئولیت های اصلی والدین ... ادامه »
26
از این ۵ ماده‌ غذایی بپرهیزید
چکیده:  بر خلاف باورهای رایجی که وجود دارد بدن ما برای اینکه در سلامت کامل باشد به کلسترول نیاز دارد اما نه هر کلسترولی.باید کلسترول خوب HDL را از کلسترول بد LDL جدا کرد. کلسترول خوب باعث ساخت دیواره و غشای سلولی می‌شود و برای هورمون‌های جنسی و روانی مفید است. اما میزان بالای کلسترول بد خون، سلامتی را به خطر می‌اندازد و می‌تواند باعث آترواسکلروز (تصل... ادامه »
26
خوابگاه دانشجویی 160نفره دانشگاه علوم پزشکی ایلام،بهمن امسال افتتاح می شود
چکیده:  معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: خوابگاه دانشجویی 160 نفره دانشگاه علوم پزشکی که هم اکنون در حال احداث می باشد، به منظور استفاده دانشجویان دختر دانشگاه در نظر گرفته شده که از پیشرفت فیزیکی قابل توجه و مثبتی برخوردار است که نشانگر تلاش و اهتمام مسئولان و دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام می... ادامه »
26
خوابگاه دانشجویی 160نفره دانشگاه علوم پزشکی ایلام،بهمن امسال افتتاح می شود
چکیده:  معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب داگفت: خوابگاه دانشجویی 160 نفره دانشگاه علوم پزشکی که هم اکنون در حال احداث می باشد، به منظور استفاده دانشجویان دختر دانشگاه در نظر گرفته شده که از پیشرفت فیزیکی قابل توجه و مثبتی برخوردار است که نشانگر تلاش و اهتمام مسئولان و دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام می... ادامه »
25
کارگاه آموزشی یک روزه «درمان پالپ زنده»در ایلام برگزار شد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا، کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان «درمان پالپ زنده»در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد:این کارگاه با هدف آشنایی دندان پزشکان استان ایلام با شیوه ی استفاده از درمان پالپ زنده و کاربردی شدن آن در سطح استان انجام گرفته است. ادامه »
25
متن پیام ولی امر مسلمین در خصوص فیلم موهن به ساحت پیامبر اعظم
چکیده:  بسم الله الرحمن الرحیم قال الله العزیز الحکیم: یریدونَ لِیطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوکَرِهَ الکافِرون ملت عزیز ایران؛ امت بزرگ اسلام دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم کینه ی عمیق خود را آشکار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث ادامه »
صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها   
جستجو