اخبار وب دا

(آرشیو ماه آبان 1391)

29
یک دوره کلاس آموزش بیماری های واگیر و غیر واگیر در مرکز بهداشت شهرستان ایلام برگزار شد
چکیده: به گزارش خبرنگار و ب دا از ایلام، مدیر مرکز بهداشت شهرستان ایلام گفت: در راستای بالا بردن سطح آگاهی پرسنل ستادی مرکز بهداشت شهرستان ایلام این کلاس ها برگزار شده است که شامل آموزش در خصوص بیماری های واگیر و غیر واگیر و شیوه های پیشگیری و مبارزه با آنها بوده است. دکتر کرم پور اضافه کرد: این کلاس های آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها ا... ادامه »
29
ابتلا به کم خونی در صورت استفاده مداوم از نان های سفید
چکیده:  معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت:استفاده از نان های سفید مضرات بسیار قابل توجهی به همراه دارد که نمونه ای از آنان ابتلا به بیماری کم خونی در صورت استفاده مداوم است. ادامه »
29
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام: کاروان های نو آوران سلامت، زیباترین نوع خدمت صادقانه را به نمایش می گذارند
چکیده:   رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اعزام کاروان های نو آوران سلامت به مناطق محروم و روستاهای دور افتاده ، زیباترین نوع خدمت صادقانه است که به نمایش در می آید.  به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر خیرالله اسدالهی در نشست هم اندیشی معاونان و مدیران حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی که با حضور مدیر مجمع خیرین سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش ... ادامه »
27
23510موردعمل جراحی در 6ماهه نخست سال91 دربیمارستانهای ایلام
چکیده:  به گزارش خبر نگار وب دا از ایلام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ارائه خدمات مطلوب بیمارستانی و درمانی به مردم از اولویتهای اساسی دانشگاه علوم پزشکی است که در ابعاد مختلف شامل انجام اعمال جراحی در بیمارستانهای داخل استان، ارائه خدمات ویزیت و بستری و افزایش تختهای بیمارستانی در طول سال جاری بیشتر از گذشته به این هدف نزدیک شده ا... ادامه »
27
دانش آموزان ایلامی تحت پوشش کارگاههای مهارت زندگی قرار گرفتند
چکیده:  به گزارش خبر نگار وب دا از ایلام : کارشناس مسئول سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان ایلام گفت : در طول هفته سلامت روان دانش آموزان ایلامی از کارگاهها ی آموزشی مهارتهای زندگی برخوردار شدند و بطور عملی در زمینه مهارتهای زندگی آموزش دیدند . ادامه »
24
   وزیر بهداشت: نمی دانیم ارز مرجع دارو کجا مصرف شده است!
چکیده: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به یک پرسش مبنی بر مصرف ارز دارو برای ورود ماشین های لوکس گفت: ما هم مثل شما نمی دانیم ارز دارو به چه مصرفی رسیده است! ادامه »
24
برنامه ارتقاء کیفیت نان و تاثیر استفاده از نان های حاوی سبوس در سلامت جامعه
چکیده:  معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: بیماریهای قلبی و عروقی ، سرطان ها و دیابت عامل دو سوم تمام مرگ ها در کشور های پیشرفته دنیاست این سه بیماری موجب کاهش سطح سلامت جامعه شده و هزینه های هنگفت اقتصادی را در پی دارند ، هزینه پیشگیری از این بیماریها به نسبت درمان آن ها بسیار اندک است ادامه »
24
نقش نمک در بدن، انتقال پیام های عصبی و کارکرد صحیح عضلات است
چکیده:  کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ایلام در رابطه با مصرف نمک و نقش آن در بدن به خبرنگار وب دا گفت: نمک یکی از مواد مورد نیاز برای سوخت وساز مواد غذایی در بدن، انتقال پیام های عصبی و کارکرد صحیح عضلات است. ادامه »
23
ویژگی های یک نان مناسب را به خاطر بسپاریم
چکیده:  معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: نان در واقع محصولی است که از پختن خمیر تخمیر یافته آرد گندم ، جو ،... به دست می آید که لازم است فرآیند تخمیر در آن به وسیله مخمر صورت گرفته باشد. ادامه »
23
دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی برنامه های فرهنگی را دنبال می کند
چکیده:  مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت:دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی برنامه های فرهنگی را دنبال می کند که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، وظیفه نهاد یک وظیفه روحانی بوده  که نشانگر اهمیت مسئولیت خطیر و ارزشمند دفتر نهاد در راستای حفظ ارزش های اسلامی و آرمان های والای انقلاب در ... ادامه »
23
فشارخون بالا تهدید کننده سلامتی افراد است
چکیده:  سرپرست گروه مبارزه و پیشگیری از بیماری ها مرکز بهداشت استان ایلام به خبرنگار وب دا گفت: امروزه مشکل اساسی در رابطه با فشارخون این است که هم به عنوان یک بیماری قلبی عروقی و هم به عنوان زمینه ساز بیماری های قلبی وعروقی مهم تر می تواند تهدید کننده سلامتی افراد باشد و نحوه آموزش عمومی جامعه در رابطه با این بیماری بسیار پایین تر از اهمیت آن صورت گ... ادامه »
22
دانش آموزان به نکات بهداشتی در حوزه سلامت عمل نمایند
چکیده:  کارشناس ﻤﺴﺋول بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار وب دا گفت: سلامت دانش آموزان به انجام و رعایت نکاتی است که باید مد نظر قرار گیرد و برای حفظ و سلامت این قشر لازم است که نکات بهداشتی به بهترین وجه ممکن به آنان انتقال یابد. ادامه »
22
پیشگیری از بروز فشارخون با محدود کردن نمک در غذا امکان پذیر است
چکیده:  کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا گفت: مصرف زیاد نمک و غذاهای شور از عوامل مؤثر بر افزایش فشار خون و بروز بیماری های قلبی عروقی می شود. ادامه »
21
نامه سرگشاده رؤساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي به معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور
چکیده:  رؤساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور نامه سرگشاده‌اي به دكتر مرادي معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور نوشتند. گزارش خبرنگار وب‌دا حاكي است رؤساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور در اين نامه ضمن انتقاد به كاهش 14691 ميليارد ريال اعتبارات عمومي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي آورده‌اند: ادامه »
21
فرصت ثبت نام آزمون دستیاری از 11 آذر تا 6 دی ماه
چکیده:  دبیر شواری پزشکی تخصصی گفت: فرصت ثبت نام آزمون دستیاری از 11 آذر تا 6 دیماه خواهد بود.دکتر امیرمحسن ضیایی در گفتگوی تصویری با خبرنگار وب¬دا گفت: ثبت نام چهلمین دوره آزمون دستیاری از 11 آذر تا 6 دیماه خواهد بود. ادامه »
صفحه 1 از 4ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   انتها   
جستجو