اخبار وب دا

(آرشیو ماه بهمن 1391)

30
دکتر اسدالهی در جلسه هیات رییسه دانشگاه بر لزوم حل مشکلات تاکید کرد
چکیده: به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام جلسه رییس دانشگاه با معاونین و مدیران حوزه های مختلف دانشگاه برگزار گردید. دکتر آرش جعفری زاده دراین خصوص گفت ادامه »
30
آن چه والدین باید در مورد آنفلوآنزا بدانند
چکیده: آنفلوآنزا یک بیماری عفونی که در آن بینی ، گلو ، ریه توسط ویروس آلوده می شوند ویروس آنفلوآنزا دائما تغییر ماهیت داده و سبب بیماری ، بستری شدن و مرگ و میر می گردد این بیماری به ویژه در بچه ها می تواند بسیار خطرناک باشد در آمریکا سالیانه حدود 20 هزار بچه زیر 5 سال بدلیل عوارض آنفلوآنزا مثل پنومونی در بیمارستان بستری می شوند. ادامه »
29
شبکه بهداشت و درمان شهرستان تازه تاسیس سیروان افتتاح شد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، با حضور فرماندار شهرستان سیروان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسوولان محلی، شبکه بهداشت و درمان این شهرستان افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز نمود. ادامه »
29
سبوس مهم ترین راه درمان طبیعی یبوست به شمار می رود
چکیده:  مسوول واحد آموزش مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا در خصوص تشریح فواید و مصارف سبوس گفت:سبوس جدار خارجی گندم را تشکیل می دهد و آن قسمت از گندم است که دایماً در معرض نور آفتاب و هوا بوده و از تشعشع خورشید استفاده می کند ادامه »
29
بیشتر میکروب های موجود در محیط زیست بی خطرند
چکیده: معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا ابراز داشت: باید همواره بدانیم که بیشتر میکروب های موجود در محیط زیست بی خطر می باشند ولی با این وجود میکروب های زیان آور بسیاری نیز به طور گسترده در خاک، آب، بدن حیوانات و انسان یافت می شوند. ادامه »
29
دکتر احسان زاده عملکرد سه ماهه سوم گروه پیشگیری را تشریح کرد
چکیده: مدیر گروه مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت استان ایلام عنوان کرد : گروه پبشگیری و مبارزه با بیماریها همانگونه گه از اسم آن پیداست مسئولیت شناسایی کنترل و پیشگیری از بیماریها و اقدامات لازم جهت جلوگیری از گسترش آنها در جامعه را بر عهده دارد . ادامه »
29
از فنیل کتونوری(P K U)چه می دانید؟
چکیده:  بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی نادر است. اختلال اصلی در این بیماری، تجمع اسید آمینه فنیل آلانین در مایعات بدن و سیستم عصبی است. تجمع این اسید آمینه به دلیل عدم وجود آنزیم مورد نیاز(G6PD) برای تبدیل فنیل آلانین به تیروزین رخ می‌دهد ادامه »
23
خدمات دهی مطلوب به نوزادان متولد شده نیاز به هماهنگی و مدیریت بیشتر دارد
چکیده:  معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت استان ضمن اشاره به نحوه فعالیت های شبکه های بهداشتی درمانی سطح شهرستان های ایلام گفت: وظیفه مسوولان بخش سلامت در استان، شهرستان ها و روستاها کاملاً تدوین شده و مشخص است که باید با همراهی و همکاری تمام پرسنل به شاخص های مورد نظر دست پیدا کرد و کاهش عوارض و ارتقا کیفیت زندگی و خدمات دهی مطلوب به نوزادان متولد شد... ادامه »
23
دانش آموزان برای استحکام دندان های خود نوشابه های گازدار ننوشند
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، کارشناس مسوول بهداشت جوانان، نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت استان ایلام گفت: دانش آموزان آینده سازان جامعه هستند و از این رو توجه به سلامت جسمی و روانی آنها حایز اهمیت است که باید توسط متولیان مدارس و اولیای دانش آموزان بیشتر مد نظر قرار گیرد. ادامه »
23
ایلام رتبه دوم ششمين جشنواره دوسالانه نهج البلاغه را کسب نمود
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام،مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ششمين جشنواره دوسالانه نهج البلاغه در بخش دانشجويي در بخش های پژوهشي، ادبي، هنر و رسانه، مفاهيم و حفظ برگزار شد که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام به این جشنواره توانستند رتبه دوم را در بین 31 استان کسب نمایند. حجت الاسلام والمسلمین خ... ادامه »
23
جلسه توجیهی برنامه توسعه جامعه محور در مرکز بهداشت شهرستان ایلام برگزار شد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، جلسه توجیهی برنامه توسعه جامعه محور (CBI) در مرکز بهداشت شهرستان ایلام توسط واحد بهداشت محیط و با حضور کلیه کارشناسان ستادی برگزار گردید. ادامه »
23
مواد غذایی غیر بسته بندی شده را تازه انتخاب کنید
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: توجه به نحوه خرید و نگهداری موادغذایی بسیار مهم است و در این میان موادغذایی غیر بسته بندی شده از اهمیت زیادی برخوردارند و باید تازه انتخاب شوند. ادامه »
23
چرا باید فقط از نمک یددار تصفیه شده استفاده کنیم؟
چکیده:  کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان ایلام در گفتگو با خبرنگار وب دا در رابطه با نمک تصفیه شده گفت: نمک تصفیه شده نمکی است کاملاً بهداشتی که ناخالصی های آن حذف شده است. ادامه »
23
انقلاب اسلامی راه حقیقت را به تمام جهان نشان داد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی در مراسم جشن پیروزی انقلاب که با حضور کارکنان و خانواده های آنان در سالن همایشات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه پیروزی انقلاب اظهار داشت: دشمنان از همان آغاز پیروزی اسلامی به بهانه‌های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به نظام و ان... ادامه »
23
کمیته تخصصی بررسی مرگ و میر کودکان 1 تا 59 ماهه برگزار شد
چکیده:  به گزارش خبرنگار وب دا از ایلام، دومین کمیته تخصصی بررسی مرگ و میر کودکان زیر 5 سال با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، مدیران مراکز بهداشتی شهرستان ها، متخصصین اطفال، و کارشناسان بهداشت خانواده در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی استان ایلام برگزار گردید. ادامه »
صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها   
جستجو